• facebook
 • rss
 • Niech Bóg ma ich w opiece

  Tomasz Gołąb

  dodane 20.02.2014 17:40

  Kardynał Kazimierz Nycz prosi mieszkańców Warszawy oraz wszystkich ludzi miłujących pokój do udziału we wspólnej Eucharystii w intencji pokoju na Ukrainie oraz za poległych w ostatnich dniach.

  Kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski zaprasza mieszkańców archidiecezji warszawskiej oraz wszystkich ludzi miłujących pokój do udziału we wspólnej Eucharystii w intencji pokoju na Ukrainie oraz za poległych w ostatnich dniach.

  Eucharystia będzie sprawowana w najbliższą niedzielę, 23 lutego, o godz. 11 w bazylice archikatedralnej św. Jana na Starym Mieście, ul. Świętojańska 8.

  Wszyscy wierni zaproszeni są również na wspólne czuwanie modlitewne "O pokój na Ukrainie". Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o pokój będzie trwała w kościele Najświętszego Zbawiciela na Placu Zbawiciela, w niedzielę, 23 lutego, w godz. 14-18.30.

  Dzień modlitwy i postu w intencji Ukrainy zarządziła także Konferencja Episkopatu Polski. "Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu" - napisali, prosząc aby kolejny piątek, 28 lutego br., stał się dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. "Prosimy kapłanów i wszystkich wiernych, aby tę intencję włączyli w swą modlitwę, zwłaszcza w modlitwę powszechną, zanoszoną do Boga w czasie sprawowanych w tym dniu Mszy Świętych. Ufając, że ludzie dobrej woli wciąż znajdują się po obu stronach konfliktu, do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Naszą braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary bratobójczego konfliktu, a rodzinom poległych wyrażamy słowa serdecznego współczucia i modlitewnej pamięci" - czytamy w apelu prezydium Konferencji Episkopatu Polski.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: MODLITWA, UKRAINA

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół