• facebook
 • rss
 • Służcie z radością

  Aneta Kulesza

  dodane 10.05.2014 20:00

  W uroczystość Matki Bożej Łaskawej 10 maja w kościele seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu odbyły się świecenia diakonatu studentów Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego.

  Jedenastu kleryków z parafii warszawskich, a także m.in. z Milanówka, Konstancina-Jeziorny i Połańca przyjęło w sobotę święcenia diakonatu. Są to: Krystian Jan Bondarowski, Mikołaj Jan Dobosz, Paweł Cezary Mazurek, Łukasz Dominik Mroczek, Dariusz Grzegorz Nogański, Krystian Sacharczuk, Bartosz Piotr Skawiński, Piotr Zbigniew Szlapański, Tomasz Śliwiński, Franciszek Piotr Urmański i Marcin Łukasz Żugaj.

  - Wam, drodzy synowie, którzy macie otrzymać święcenia diakonatu, sam Chrystus dał przykład, abyście tak postępowali, jak On postępował. Będziecie diakonami, to jest uczniami Chrystusa, który wśród swoich uczniów postępował jak ten, który służy. Służcie z radością Bogu i ludziom – powiedział kard. Kazimierz Nycz.

  Następnie kandydaci, leżąc przed ołtarzem, odmówili wraz z wiernymi Litanię do Wszystkich Świętych. Po niej podchodzili do kardynała sprawującego obrzęd święceń, który w milczeniu nakładał na nich ręce, w geście zesłania łask Ducha Św. Następnie celebrans głośno odmówił modlitwę święceń. Przy przywdziewaniu szat diakonatu młodym kandydatom pomagali wyświęceni wcześniej diakoni. Kandydaci otrzymali księgę Ewangelii.

  - Przyjmij Chrystusową Ewangelię, której głosicielem się stałeś; wierz w to, co będziesz czytać, nauczaj tego, w co uwierzysz, i pełnij to, czego będziesz nauczać - mówił kard. Nycz. - Bądźcie mocni w wierze, nieskazitelni i nienaganni wobec Boga i ludzi. Nie pozwólcie odebrać sobie nadziei płynącej z Ewangelii, macie bowiem być nie tylko jej słuchaczami, ale i głosicielami. Zachowujcie tajemnicę wiary w czystym sumieniu, pokazujcie swoimi czynami wierność słowu, które głosicie ustami - mówił.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół