• facebook
 • rss
 • Ten obraz poświęcił Franciszek

  dodane 19.05.2014 14:48

  W Ostrówku można modlić się przed wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, który pobłogosławił papież Franciszek.

  Powstawał w małej pracowni na Woli jako wierna kopia wileńskiego wizerunku Jezusa Miłosiernego. Obraz namalowany przez malarkę Grażynę Skrzypczyk-Szczepańską 14 maja po audiencji generalnej pobłogosławił papież Franciszek. Teraz mogą modlić się przed nim pielgrzymi, którzy odwiedzają Dom św. Faustyny w Ostrówku.

  - Pobłogosławienie tego wizerunku na placu św. Piotra wydaje się być nieprzypadkowe, gdyż Pan Jezus swoje pragnienie zaistnienia takiego obrazu wyraził wobec św. Faustyny w Płocku 22 lutego 1931 r., w uroczystość katedry św. Piotra. Trudno jest uznać tę zbieżność dat za przypadek, zwłaszcza obecnie, gdy z katedry św. Piotra, przez usta ojca świętego Franciszka rozchodzi się orędzie o miłosiernym, cierpliwym Bogu, który nigdy nami się nie męczy - zauważa w notatce z pielgrzymki do Watykanu zamieszczonej na stronie internetowej Domu św. Faustyny s. Dominika Steć ZSJM. I dodaje: - Podczas tej niezwykłej pielgrzymki z obrazem do Watykanu, mogliśmy doświadczyć jak żywy jest kult Bożego Miłosierdzia. Wiele osób mijających nas na ulicach Rzymu, wobec Jezusa Miłosiernego ukazanego w tym wizerunku, gestami wyznawało swoją wiarę, utrwalając jednocześnie to niezwykłe spotkanie z "przechodzącym” Jezusem na fotografiach.

  Delegacja z Warszawy wręczyła ojcu świętemu pamiątkowy obraz przedstawiający młodą Helenę Kowalską, która pracowała w Ostrówku jako pomoc domowa w posiadłości państwa Lipszyców. Papież otrzymał także informacje o Domu św. Faustyny.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół