• facebook
 • rss
 • Rodzina receptą na kryzys

  Mariusz Majewski

  dodane 01.06.2014 19:01

  Ulicami Warszawy przeszedł IX Marsz dla Życia i Rodziny. Jego głównym postulatem był apel do samorządów o prowadzenie skutecznej polityki prorodzinnej.

  Uczestnicy Marszu wyruszyli po godz. 15 z Placu Trzech Krzyży. Spora grupa ludzi przeszła Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem na Plac Zamkowy. Tam na zakończenie odbył się rodzinny koncert. Wykonawcami były dzieci z popularnego programu „Ziarno”.

  Tegoroczny Marsz odbywał się pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina, wspólnota, samorząd". Kolumnę otwierali motocykliści z Rajdu Katyńskiego. Za nimi szła orkiestra „Częstochowa Pipes & Drums”, grającą tradycyjną muzykę szkocką.

  Tegoroczny marsz prowadzili Małgorzata i Tomasz Terlikowski z dziećmi. Ludzie nieśli ze sobą biało-czerwone flagi, flagi z logo i napisem „Marsz dla Życia i Rodziny”, a także transparenty z różnymi hasłami: "Duża rodzina niebo przypomina", "Stop seksualizacji dzieci", "Mama i tata najpiękniejszy skarb świata", „Rodzina receptą na kryzys”,

  W trakcie przejścia na Plac Zamkowy z głośników płynęła familijna muzyka i odtwarzane były fragmenty przemówień św. Jana Pawła II dotyczące świętości życia.

  - Przed jesiennymi wyborami samorządowymi chcemy zwrócić uwagę, że rodzina jest jednym z najważniejszych zasobów wspólnoty lokalnej. To w rodzinie wykuwa się kapitał społeczny osób, które w dorosłym życiu będą funkcjonowały w lokalnej wspólnocie. Chcemy, żeby samorządy stworzyły dobry klimat dla rodziny – mówiła dziennikarzom Anna Borkowska-Kniołek, rzeczniczka Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

  Organizatorzy Marszu zbierali też podpisy pod petycją do prezydenta ws. nowelizacji ustawy oświatowej. - Chcemy żeby w tej ustawie było jasno powiedziane, że w szkole będą promowane treści prorodzinne, na takiej samej zasadzie jak promowane są treści dotyczące zdrowego trybu życia czy postawy obywatelskiej – tłumaczy Anna Borkowska-Kniołek.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • J.Lis (dolnośląskie)
   02.06.2014 11:03
   A czy pojawi się jakaś wzmianka, wytłumaczenie, opis, sprostowanie incydentu związanego z ruchem narodowym podczas marszu, jak i ludźmi ze stowarzyszenia "Dzielny Tata"? Odzew w tych środowiskach nt. tegorocznego marszu w W-wie jest bardzo jednoznaczny i negatywny.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół