• facebook
 • rss
 • Dziękujemy za świętego

  dodane 01.06.2014 22:08

  Podróż z Janem Pawłem II po czterech kontynentach, okulary wiary, bańki mydlane, zamki do skakania - Święto Dziękczynienia to także moc rodzinnych atrakcji.

  Zaraz po uroczystej Eucharystii sprawowanej na polach przed Świątynią Opatrzności Bożej świętować kanonizację papieża mogły rodziny. Przy al. Rzeczpospolitej rozstawiony był Namiot Wdzięczności, w którym najmłodsi razem z beatyfikowanym przez Jana Pawła II bł. Edmundem Bojanowskim mogli uczyć się mówić "dziękuję”. Dzieci otrzymały także "okulary wiary”, które miały pomóc patrzeć na świat i ludzi oczami wiary oraz aureolę z napisem "Świętych aureola przykładem nas woła”.

  Nieopodal Namiotu Wdzięczności zlokalizowane było Miasteczko dla Dzieci, w którym najmłodsi mogli wziąć udział w rodzinnej grze "Jan Paweł II - święty dookoła świata”. Jej uczestnicy wraz ze świętym papieżem wyruszyli w podróż po czterech kontynentach. Kluczem do pielgrzymek śladami ojca świętego stały się sanktuaria maryjne w Portugalii, Meksyku, Japonii i Senegalu. W czasie wyprawy, oprócz historii związanych z konkretnymi miejscami, dzieci mogły poznać ich kulturę i zwyczaje - w kraju Kwitnącej Wiśni nauczyć się po japońsku pisać słowo "pokój”, a w Afryce, w lokalnym języku, modlitwy Zdrowaś Mario.

  Organizatorzy stworzyli także plac zabaw dla dzieci, w którym można było skakać na dmuchanym zamku, zjechać na zjeżdżalni z przeszkodami, puszczać bańki mydlane czy wdrapać się na ściankę wspinaczkową. Przygotowano także "Ruchomy Teatr XXI wieku dla dzieci”, który obrazował dzieje Opatrzności Bożej wśród najważniejszych wydarzeń naszej ojczyzny.

  Na scenie przy Świątyni wystąpili m.ni. Alicja Majewska, Stan Borys, czy Ryszard Rynkowski. Wspólny śpiew i modlitwa potrwały aż do 21.30. Na zakończenie odprawione zostało nabożeństwo czerwcowe, a po nim o 21.37 włączona zostanie specjalna iluminacja Świątyni.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół