• facebook
 • rss
 • Kard. Nycz ws. zwolnienia prof. Chazana

  archidiecezja.warszawa.pl

  dodane 09.07.2014 14:50

  Metropolita warszawski wydał specjalne oświadczenie ws. zwolnienia dyrektora Szpitala św. Rodziny. Publikujemy jego treść:

  OŚWIADCZENIE ARCYBISKUPA WARSZAWSKIEGO KARD. KAZIMIERZA NYCZA

  Wyrażam głębokie zaniepokojenie w związku z zapowiedzią odwołania prof. Bogdana Chazana z funkcji dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Warszawie. Prof. Chazan ma stracić stanowisko z tego powodu, że odwołał się do klauzuli sumienia, która potwierdza jedno z podstawowych praw człowieka – wolność sumienia. 
   
  To groźny precedens, uderzający w prawa nie tylko katolików, ale i wszystkich ludzi. Prawo stanowione nie może zmuszać lekarzy do działań wbrew ich sumieniu. Lekarz nie może ponosić konsekwencji z powodu odwołania się do klauzuli sumienia. Jeśli takie sytuacje zachodzą, należy udoskonalić prawo, a nie karać lekarza. 
   
  Jako pasterz Archidiecezji Warszawskiej wyrażam pełne poparcie dla postawy prof. Bogdana Chazana. Prowadzony przez niego szpital cieszy się dobrą opinią i wdzięcznością pacjentów, jest chwalony za dobre funkcjonowanie. Profesor stanął w obronie życia od samego poczęcia, ryzykując utratę stanowiska i inne, przykre dla siebie konsekwencje. 
   
  Wzywam kompetentne władze do skorygowania zapisu o klauzuli sumienia w taki sposób, by nie kolidował on z prawem wolności religii.
   
  kard. Kazimierz Nycz
  Arcybiskup Metropolita Warszawski

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • obiektyw
   10.07.2014 23:23
   "Panie" Nycz - nic o Panu Bogu jako architekcie wszechświata i autorze prawa życia...? Daj "Pan" spokój i nie błaznuj...!
  • vanitas
   11.07.2014 10:38
   Urodziło się wam dziecko. Kiedy miało 2 miesiące - wpadła na nie ciężarówka. Uszkodzona twarzo- i mózgoczaska. Przyjeżdża karetka:
   - lekarz pokroju dr. Chazana - badanie, ratowanie jak sie da.
   Lekarz pokroju (...nazwisk nie wymienie...) - dobić.

   Który z nich to lekarz?
  • M.Jacek
   12.07.2014 07:49
   NIE BĘDZIESZ ZABIJAŁ ANI ZNIEWALAŁ ŻADNEJ ISTOTY ANI W TYM ANI W INNYM WYMIARZE – Z TEGO WZGLĘDU ZREZYGNUJESZ Z PROWADZENIA WOJEN Z KOLONIALIZMU, Z PODBOJU I Z OKUPACJI CZY TO MILITARNEJ CZY POLITYCZNEJ CZY EKONOMICZNEJ I ZREZYGNUJESZ Z JAKICHKOLWIEK FORM KONTROLI NAD INNYMI – Z TEGO WZGLĘDU UŻYJESZ CAŁEJ SWEJ WIEDZY UMIEJĘTNOŚCI I ZAANGAŻOWANIA ABY ZLIKWIDOWAĆ WSZELKIE CIERPIENIE I NA ZIEMI I W INNYCH WYMIARACH ABY ZIEMIA BYŁA BEZPIECZNA I SZCZĘŚLIWA – Z TEGO WZGLĘDU ZREZYGNUJESZ Z EKSPERYMENTÓW GENETYCZNYCH NA SOBIE I NA INNYCH ISTOTACH – Z TEGO WZGLĘDU NIE BĘDZIESZ ZABIJAĆ ŻADNEJ ISTOTY, ŻADNEGO CZŁOWIEKA, ŻADNEGO ZWIERZĘCIA I ŻADNEJ ROŚLINY ANI NIE BĘDZIESZ NISZCZYĆ SWEGO ANI INNYCH ZDROWIA – BO JESTEM ŻYCIEM – BĘDZIESZ TAK CZYNIŁ ABY BYĆ WOLNYM I DOJŚĆ DO OSTATECZNEGO ZJEDNOCZENIA ZE MNĄ .... 10 przykazań Nowej Ziemi www.przeslanie.com
  • Szerszen
   12.07.2014 12:34
   Swoją decyzją Hanna Gronkiewicz-Walz wykluczyła się z Kościoła katolickiego. Zamiast słów "zaniepokojenia" lepiej byłoby wystosować chociażby krótki komunikat w tej sprawie, który byłby odczytany w kościołach.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół