• facebook
 • rss
 • Warszawa znów na kolanach

  Agata Ślusarczyk

  dodane 23.09.2014 13:50

  W nocy z 3 na 4 października odbędzie się ogólnopolskie czuwanie modlitewne w intencji ochrony życia i rodziny. W Warszawie wierni będą modlić się w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP przy ul. Deotymy.

  Po dziewięciodniowej nowennie w intencji obrony poczętego życia Warszawa znów staje do modlitwy. Tym razem szturm do nieba organizuje Polska Federacja Ruchów Obrony Życia.

  - Z wielkim niepokojem obserwujemy, nasilającą się w ostatnim czasie, aktywność skrajnie lewicowych środowisk, które forsują w parlamencie rozwiązania prawne uderzające w prawo do życia każdego człowieka od chwili poczęcia, a także naruszające autonomię rodziny i jej niezbywalne prawa, w tym prawo do wychowania dzieci [...] Naszą odpowiedzią, oprócz czynnie wyrażanego sprzeciwu obywatelskiego i działalności edukacyjnej, powinna być żarliwa modlitwa - apelują organizatorzy.

  W czasie czuwania obrońcy życia będą zanosić prośby o powstrzymanie szczególnie niebezpiecznych projektów ustaw i rozwiązań, godzących w prawo do życia, prawa rodziny tj. projekt legalizujący procedurę "in vitro”, ratyfikację Konwencji Rady Europy, czy działania mające na celu seksualizację dzieci i młodzieży.

  Do włączenia się w akcję organizatorzy zachęcają parafie w całej Polsce. W stolicy nocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem odbędzie się z 3 na 4 października w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP przy ul. Deotymy po wieczornej Mszy św.

  Wierni będą modlić się także m.in. w Szczecinie, Gdańsku, Cieszynie, Krakowie i Poznaniu. Inicjatywa odbywa się pod patronatem przewodniczącego Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, bp. Jana Wątroby.

  W dziewięciodniowej nowennie, która odbyła się w dziewięciu stołecznych kościołach na początku września, według szacunków organizatorów udział wzięło ok.10 tys. osób. - Wierni byli we wszystkich kościołach przez cały czas, także w nocy nigdy nie brakowało ludzi - mówi Piotr Zajkowski, pomysłodawca dziewięciodniowej nowenny, członek zarządu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

  Czytaj także: Warszawa dziewięć dni na kolanach >>

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół