• facebook
 • rss
 • Gronkiewicz: 10 priorytetów dla stolicy

  PAP

  dodane 04.10.2014 18:07

  Hanna Gronkiewicz-Waltz przedstawiła swój program wyborczy. Budowa 11 stacji metra, modernizacja szpitali i zwiększenie liczby miejsc w żłobkach to tylko niektóre.

  Budowa 11 stacji II linii metra, kolejnych ścieżek rowerowych, żłobków, a także modernizacja stołecznych szpitali - to niektóre spośród 10 priorytetów, jakie przedstawiła podczas konwencji PO starająca się o reelekcję prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

  Na stołecznej konwencji PO Gronkiewicz-Waltz oceniła, że Warszawa nigdy nie miała takiej szansy jak dzisiaj. - Warszawa to miasto, które w Europie Środkowej rozwija się najszybciej i najlepiej - podkreśliła.

  10 priorytetów Gronkiewicz-Waltz na trzecią kadencję prezydentury w Warszawie to: budowa 11 stacji II linii metra z nową trasą o długości 11 km; rozbudowa i modernizacja szpitali wolskiego, bielańskiego i praskiego; budowa obwodnicy śródmiejskiej od ronda Wiatraczna do ul. Radzymińskiej; zwiększenie o ponad 2,5 tys. nowych miejsc w żłobkach, o ponad 4,5 tys. w przedszkolach i o 7 tys. w szkołach.

  Kandydatka PO chce też skupić się na modernizacji przychodni zdrowia m.in. na Żoliborzu, Pradze Płn. i w Wesołej, budowie przychodni na Bemowie i budowie 200 km nowych ścieżek rowerowych.

  Celami Gronkiewicz-Waltz są też: zakup nowego taboru kolejowego, tramwajowego i autobusów, budowa nowych tras tramwajowych, kolejne inwestycje w budownictwo społeczne i połączenia międzydzielnicowe, budowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej i nowej siedziby teatru TR Warszawa.

  Prezydent stolicy oświadczyła ponadto, że jej marzeniem jest "uwolnienie Warszawy od dwóch panów - Janosika i Bieruta".

  Gronkiewicz-Waltz zaznaczyła, że w ostatnich 8 latach w Warszawie zainwestowano 34 mld zł. Poinformowała też, że w przyszłym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na budowę szpitala południowego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • urek45
   07.10.2014 00:40
   pani Gronkiewicz, z całym szacunkiem, ale w tym wieku to już emerytura, a nie prezydentura.. dajmy szansę Sasinowi, to fajny facet, który jest poważny i bierze pod uwagę realne do zrealizowania projekty!
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół