• facebook
 • rss
 • Szkoła szczęśliwych żon

  Agnieszka Kurek-Zajączkowska

  dodane 20.10.2014 08:57

  - Często myślimy, że byłybyśmy szczęśliwymi żonami, gdyby mąż był inny niż jest, gdyśmy mieszkali bez teściów, gdybyśmy inaczej wyglądały czy pochodziły z innej rodziny. A to nie tędy droga. Szczęście każdej kobiety zależy od niej samej - mówiła Ilona Tarasiuk w trakcie warsztatów na Bielanach.

  Jak zrozumieć najgłębsze pragnienia mężczyzny? Jak reagować na zranienia? Jak zachować kochające serce? Jak sobie radzić z teściową?

  Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznawały 18 i 19 października kobiety uczestniczące w warsztacie „Żona spełniona, czyli przemianę swojego małżeństwa zacznij od siebie”, zorganizowanym przy parafii św. Jana Kantego.

  - Często myślimy, że byłybyśmy szczęśliwymi żonami, gdyby mąż był inny niż jest, gdyśmy mieszkali bez teściów, gdybyśmy inaczej wyglądały czy pochodziły z innej rodziny. A to nie tędy droga. Warto postawić na proaktywność. Szczęście każdej kobiety zależy od niej samej - mówiła z uśmiechem i entuzjazmem prowadząca warsztaty Ilona Tarasiuk, menadżer projektów, mediator i coach, a prywatnie żona i mama.

  Przekonywała, że brak jakichkolwiek działań naprawczych, to najgorsze co może się przydarzyć małżeństwu w kryzysie.

  - Zmiana zachowania żony prowadzi do zmian w postępowaniu męża i daje nową jakość związku. Każda żona może być najlepszą książką dla męża. To z niej będzie się uczył, jak właściwie postępować w małżeństwie - przekonywała. Zachęcała do dbania o mężów.

  - On jest jak ogródek. Jeśli chcemy, by ogródek dobrze wyglądał, musimy o niego dbać: podlewać, nawozić, plewić. Podobnie jest w przypadku mężczyzn. Przykre słowa usłyszane od żony nie pozwalają mu rozkwitnąć - wyjaśniała.

  Zachęcała do ustalenia własnych życiowych priorytetów, określenia działań je zapewniających i refleksji nad ich realizacją. Spotkanie obfitowało w przykłady dnia codziennego i ćwiczenia warsztatowe. Niektóre wskazówki z autorskich szkoleń dla kobiet umieszczone są na blogu: www.zona-spelniona.blogspot.com.

  Warsztaty zainspirowane spotkaniami prowadzonymi przez Ilonę Tarasiuk, 21 października rozpoczną się przy kościele oo. dominikanów na Służewie. Będzie to kolejna edycja treningu dla mężatek  pt.: „Twórcza kobieta, żona, matka”.

  Cykl obejmuje 10 spotkań, po 3 godz. każde. Spotkania prowadzą psychologowie Agnieszka Pisula i Monika Renard-Hasik. Warsztaty są odpłatne. Kosztują 300 zł. W przypadku trudności finansowych jest możliwość rozłożenia płatności na raty lub zapłaty w dogodnym momencie. Szczegóły projektu i dane kontaktowe dostępne są na stronie www.tworczakobieta.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół