• facebook
 • rss
 • 21 zasłużonych

  Agata Ślusarczyk

  dodane 06.01.2015 18:17

  Burmistrz, organista-wirtuoz, niepełnosprawny grafik komputerowy, siostra zakonna, małżeństwa, szafarze Eucharystii i osoby zaangażowane w promocję kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Kard. Kazimierz Nycz wręczył odznaczenia "Zasłużeni dla archidiecezji warszawskiej”.

  Tradycyjnie, w uroczystość Objawienia Pańskiego, metropolita warszawski uhonorował działaczy naszej archidiecezji. Z rąk kard. Kazimierza Nycza medale otrzymało 21 osób i dwie grupy angażujące się w posługę w Kościele: Kościelna Służba Informacyjna i Ośrodek Dokumentacji Życia i Kultu Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz Kościelna Służba Porządkowa przy grobie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

  Wręczając odznaczenia kard. Kazimierz Nycz przypomniał, że medale przyznawane są za całokształt pracy dla Kościoła w najszerszym tego słowa znaczeniu. Wśród odznaczonych znalazły się osoby, które wprost angażują się w posługę duszpasterską, jak i pomoc charytatywną, ale także w sprawy materialne czy gospodarcze. - Kościół dostrzega i widzi waszą pracę - zapewnił metropolita warszawski i dodał, że przede wszystkim tym medalem odznaczani są ludzie świeccy, ale także siostry zakonne i kapłani.

  Wśród odznaczonych znaleźli się m.in. organista-wirtuoz Emanuel Bączkowski z kościoła Środowisk Twórczych przy placu Teatralnym, Józef Baliszewski oraz Antoni Podlecki - członkowie Archikonfraterni Literackiej z parafii katedralnej, Andrzej Rakowski, Jerzy Zagórski i Kazimierz Mikulski - nadzwyczajni szafarze Eucharystii z parafii św. Józefa Oblubieńca NMP na Kole.

  Kard. Nycz odznaczył także dwa małżeństwa: Elżbietę i Wojciecha Skopińskich oraz Janinę i Krzysztofa Rawskich. "Zasłużonymi dla Archidiecezji Warszawskiej” zostali również: Zbigniew Gajczyk z parafii z Ursynowa, Tadeusz Zaremba z Goszczyna, Zofia Czapska i Antoni Tkacz z Baniochy, Teresa Radzimińska z Wilanowa, Andrzej Matusiak z parafii św. Zygmunta, burmistrz Mogielnicy Sławomir Chmielewski, Mirosław Milewski i Aneta Asendy z parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziornie oraz siostra Maria Łucja Czapla, zmartwychwstanka z parafii św. Jana Kantego.

  W imieniu Kościelnej Służby Informacyjnej i Ośrodka Dokumentacji Życia i Kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki medal odebrała kierująca tym ośrodkiem Katarzyna Soborak, a w imieniu ok. 3 tys. osób z Kościelnej Służby Porządkowej przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki - Jan Marczak, koordynator tej służby.

  Medal otrzymał także Leszka Nalej z parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziornie; z wykształcenia grafik komputerowy, który mimo swej niepełnosprawności od jedenastu lat czynnie współpracuje z parafią, przygotowując projekty kalendarzy parafialnych, pocztówek świątecznych, plakatów, folderów, okolicznościowych plansz, dyplomów i innych graficznych projektów, które są wykorzystywane  w pracy parafialnej i różnych przedsięwzięciach duszpasterskich.

  Po uroczystości rozdania medali, zasłużeni zrobili sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół