• facebook
 • rss
 • Tego lekarstwa nie da się kupić

  Tomasz Gołąb

  dodane 11.02.2015 14:10

  W Światowy Dzień Chorego bp Rafał Markowski udzielił sakramentu namaszczenia 40 podopiecznym Caritas.

  - Nikt z was w cierpieniu nie pozostaje sam. Od dnia Wielkiego Piątku zyskaliśmy nową perspektywę w spojrzeniu na chorobę, bo możemy odkryć jego sens. Cierpienie ma moc zbawczą - mówił bp Rafał Markowski odprawiając Mszę św. w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Caritas, w obchodzony po raz 23. Światowy Dzień Chorego.

  Biskup pomocniczy warszawski podkreślił, że Kościół codziennie staje obok cierpiącego człowieka, tak jak Chrystus, który nieustannie towarzyszy wszystkim cierpiącym. Podziękował także personelowi medycznemu i wolontariuszom za ich obecność i pracę. - Jesteście lekarstwem, którego nie można kupić w żadnej aptece. Nie wyprodukuje tego żaden koncern farmaceutyczny - mówił bp. Rafał Markowski, prosząc o dalszą troskliwą opiekę nad ludźmi potrzebującymi wsparcia i miłości.

  W trakcie Mszy św., odprawianej na Oddziale Kobiecym przy Krakowskim Przedmieściu bp Rafał Markowski udzielił sakramentu chorych około 40 pacjentom. Następnie odwiedził podopiecznych Hospicjum Stacjonarnego, rozmawiając z chorymi i ich rodzinami.

  Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Caritas przy Krakowskim Przedmieściu codziennie roztacza opiekę nad ponad 300 pacjentami.

  Podczas XXIII Światowego Dnia Chorego warszawscy biskupi odwiedzili także inne szpitale: bp Marek Solarczyk był w Szpitalu Dziecięcym im prof. Bogdanowicza, abp Henryk Hoser - w Centrum Zdrowia Dziecka, a abp Józef Górzyński - w Centralnym Szpitalu Klinicznym przy ul. Banacha. W przeddzień Światowego Dnia Chorego Ks. Abp Henryk Hoser SAC złożył wizytę duszpasterską w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku. Spotkał się z pracownikami szpitala, udzielił sakramentu namaszczenia chorych oraz odwiedził Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół