• facebook
 • rss
 • Sławomir Izdebski: Zrobimy drugi Majdan

  Tomasz Gołąb

  dodane 11.02.2015 16:20

  Kilkadziesiąt ciągników rolniczych dojechało do miejscowości Zakręt. Dalej nie puści ich policja. Rolnicy chcą zostać na noc.

  - Będziemy zbierali podpisy pod referendum o odwołanie nie tylko min. Sawickiego, ale także min. Schetyny. Że jest bałwanem, wiedziałem, ale nie wiedziałem, że jest kretynem - mówił pod Ministerstwem Rolnictwa szef rolniczego OPZZ Sławomir Izdebski, nawiązując do napiętych relacji polsko-rosyjskich po wypowiedziach ministra spraw zagranicznych o udziale Rosji w wyzwalaniu obozu Auschwitz. - Mamy inne zdanie o Federacji Rosyjskiej niż minister. Chcemy wrócić na tamte rynki - mówił S. Izdebski, zapowiadając rozszerzenie akcji strajkowej.

  Według szefa rolniczego OPZZ, protesty rolników popierają organizacje pielęgniarek, kolejarzy i górników. - My żywimy i bronimy - dodał, przepraszając warszawiaków za utrudnienia związane z protestem. - Za chwilę wrócicie do domów i usiądziecie do stołów. Ale pewnie chcielibyście jeść produkty wyprodukowane przez polskich rolników, a nie niemieckich. Zwyciężymy. Tak nam dopomóż Bóg - zakończył.

  W miejscowości Zakręt stoi kilkadziesiąt ciągników rolniczych. Do godz. 20 mają blokować wyjazd z Warszawy w kierunku Mińska Mazowieckiego i Siedlec. Nie uda im się, wbrew zapowiedziom, wjechać do stolicy. Wjazd do miasta jest utrudniony, kierowcy jadący w stronę Warszawy mogą skorzystać z objazdu w miejscowości Wiązowna.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: PROTEST, ROLNICY

  oceń artykuł

  Zobacz także

  • mw.
   12.02.2015 06:42
   Protestują rolnicy, górnicy, nauczyciele, lekarze... Tylko bezdomni i bezrobotni nie protestują, dzieci bite w domach i dzieci nieuleczalnie chore - one również nie protestują, więc też nic nie dostaną. Zabiorą tym, którzy siedzą cicho, aby dać tym którzy krzyczą.
  • Maluczki
   12.02.2015 09:15
   "Sławomir Izdebski: Zrobimy drugi Majdan"

   No właśnie! O to chodzi!
   Putin przenosi wojnę również do Polski!
   Dzięki zachowaniu prawie nietkniętej ruskiej agentury, mamy Polskę zupełnie zniszczoną gospodarczo, moralnie i umysłowo, a do tego dojdzie zniszczenie fizyczne.
   Niech teraz pokażą się ci wszyscy pasterze, którym odpowiedzialność pomyliła się z zemstą i swoją piersią ochraniali wszystkich zbrodniarzy komunistycznych, którzy byli zarazem ruską agenturą, walcząca z narodem polskim i Kościołem. Niech coś powiedzą!
  • ii22
   12.02.2015 20:38
   Izdebski - na odległość pachnie kasa od Putina, gdzie ci ludzie mają rozum , ma na myśli rolników, którzy go popierają. Jesteście gotowi za każdym oszołomem, który Wam wmówi populistyczne hasła iść ?
  • asasasas
   13.02.2015 08:36
   Popieram rolników i górników.Ten rząd trzeba rozpird........a pitolenie o Putinie to tylko ściema POwców i lemingów
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół