• facebook
 • rss
 • Most nie grozi zawaleniem

  Tomasz Gołąb

  dodane 15.02.2015 14:24

  Po wstępnych oględzinach Mostu Łazienkowskiego wiceprezydent Jacek Wojciechowicz uspokaja: konstrukcja jest w niezłym stanie.

  - Rano dokonaliśmy wstępnych oględzin konstrukcji mostu. Konstrukcja metalowa: kratownice, łożyska, dźwigary są w stosunkowo dobrym stanie. Ale by móc jednoznacznie powiedzieć, jaki jest stan mostu, trzeba jednak wykonać ekspertyzę. Zakładamy, że zostanie wykonana w ciągu kilku dni. Wówczas będzie można podjąć decyzję, czy można przywrócić ruch częściowo, czy w całości. To może być czwartek lub piątek - zapowiada wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz, dodając, że choć do tego czasu most musi być całkowicie wyłączony z ruchu, jego konstrukcja nie grozi zawaleniem.

  Gdyby ekspertyzy okazały się pomyślne dla konstrukcji, na Moście Łazienkowskim ruszą najpierw autobusy. Mostem zwykle przejeżdża 11 linii miejskich. Co godzinę średnio przez Wisłę w tym miejscu pokonuje ponad 7 tys. samochodów osobowych.

  Na miejscu wczorajszego pożaru pracuje prokurator, próbując ustalić przyczyny zdarzenia. Straż Pożarna nie potwierdza informacji o tym, że do pożaru mogło przyczynić się ognisko, do którego zostali wezwani w sobotę o godz. 12, kilka godzin przed tym, jak zaczął płonąć Most Łazienkowski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Stanisław_Miłosz
   15.02.2015 16:08

   Jest lepiej niż można było po pierwszych na gorąco relacjach przypuścić: Berling ocalał! Żywioł nawet nie osmalił.

   Chwała fundatorom, że nie ulokowali Go przy samym moście.

    

   Na mieście mówią, że to jakiś rezydent tuż przed pokojem na rusko-ukraińskim froncie ewakuował się na wschód i mosty począł za sobą palić. Ale to chyba typowa miejska legenda, choć prawdą jest, że światłowody pod mostem się podsmażyły i MON od internetetu odcięło. Dywersja?


   http://niezalezna.pl/64220-pozar-mostu-lazienkowskiego-ugaszony-uszkodzone-zostaly-lacza-mon
    

   Trudno powiedzieć, ale szkoda dla bezpieczeństwa państwa niepowetowana, bo jak teraz Sztab Generalny i BBN będą podglądać moskiewskie tiwi? Bezprzewodowo?

   Podobno elektryki pracują już nad jakimś obejściem, ale kiedy to naprawią nie wiadomo. Trzeba czekać.

    

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół