• facebook
 • rss
 • Wielkanocny taniec na pl. Zamkowym

  Agata Ślusarczyk

  dodane 06.04.2015 17:20

  Na cześć zmartwychwstałego Pana tańczyły już Olsztyn, Wrocław i Kraków. 12 kwietnia na pl. Zamkowym po raz pierwszy zatańczy Warszawa. Trwają ostatnie przygotowania.

  - Ze zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią wszyscy chrześcijanie powinni się radować - uważają studenci z Grupy Zielonej Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej. Dlatego po raz pierwszy postanowili zorganizować w stolicy taneczne świętowanie Zmartwychwstania.

  12 kwietnia o 14.30 na pl. Zamkowym przy kościele św. Anny zostanie odtańczony utwór zespołu Trzecia Godzina Dnia "Uratowani”. - To żywa, energetyczna pieśń mówiąca o tym, że Chrystus uratował nas z wielkiej otchłani. Tę prawdę chcemy wyrazić każdym gestem i krokiem. Pokażemy smutek i łaskę, którą obdarza nas Bóg - mówi Mariola Kaźmierska z Grupy Zielonej WAPM.

  Po instruktażowym tańcu, animowanym przez wodzireja, do wspólnego świętowania zaproszeni zostaną warszawiacy. Wydarzenie zakończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszą św. o godz. 15 w kościele św. Anny.

  W organizację włączyły się także stołeczne duszpasterstwa i wspólnoty. - Chcemy, żeby to była inicjatywa wielu środowisk warszawskich - mówią inicjatorzy akcji.

  Przed oficjalnym występem odbędą się jeszcze dwie próby. Pierwsza 8 kwietnia o 20.15 na ul. Olimpijskiej 82/84 w sali pod kościołem NMP Matki Zbawiciela u księży salwatorianów i próba generalna 11 kwietnia o godz. 15 w dolnym kościele w św. Annie na starówce.

  Zobacz film instruktażowy:

  taniec wielkanocny d#A91496
  elaab87

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • tambaran
   07.04.2015 19:09
   to ci niespodzianka, nawet idzie zaraz zobaczyć ten taniec wielkanocny na GN, niczwem taniec Davida przed Arką, co te tańce wielkanocne mogą..., jak klikłem tu na ten taniec, to aż radość,to niczem
   i taniec derwiszów... nawet trudno coś w tym stylu znaleźć przed kościołami na zachodzie...
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół