• facebook
 • rss
 • Małe Feniksy przyznane

  Tomasz Gołąb

  dodane 14.04.2015 16:08

  Na Zamku Królewskim w Warszawie ogłoszono laureatów tegorocznej edycji Nagrody Małego FENIKSA dla osób i instytucji, które mogą poszczycić się największymi dokonaniami na polu promocji książek i wartości chrześcijańskich, katolickich, religijnych w mediach i na innych płaszczyznach.

  Zarząd Stowarzyszenia Wydawców Katolickich przyznał w sumie pięć nagród.

  Decyzją zarządu SWK Małego Feniksa Specjalnego otrzymała Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, niepubliczna uczelnia założona przez o. Tadeusza Rydzyka CSsR, dyrektor Radia Maryja i założyciel Telewizji „TRWAM”.

  Drugi Mały Feniks Specjalny powędruje do Salezjańskiego Okręgu Europa Środkowo-Północna za promowanie wartości chrześcijańskich w Rosji, Białorusi, Ukrainie, Łotwie i innych krajach dawnego Związku Radzieckiego, a także w szkolnictwie w Polsce i krajach okręgu wschodniego.

  Kapituła nagrodziła Małymi Feniksami dziennikarza Rafała Porzezińskiego oraz związanego od 25 lat z Redakcją Katolicką Polskiego Radia Jana Pniewskiego.

  Mały Feniks trafi także do Radia Fiat, archidiecezjalnej Katolickiej Rozgłośni Radiowej, założonej w 1991 roku jako pierwsze w Polsce radio katolickie z zasięgiem w promieniu 100 km od Częstochowy.

  Wręczenie Nagród Mały FENIKS 2015 odbędzie się w sobotę 18 kwietnia o 19.30, w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie przy ul. Kawęczyńskiej 53.

  Równolegle wręczone zostaną także statuetki Feniksów 2015, do których zgłoszono ponad 200 książek z 70 wydawnictw. 

  Uroczystość uświetni występ Chóru Papieskiego Kaplicy Sykstyńskiej, który po raz pierwszy wystąpi w Polsce.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół