• facebook
 • rss
 • Bilet za... 250 groszy

  Joanna Jureczko-Wilk

  dodane 06.05.2015 13:48

  Do 100 teatrów w Polsce, na dobre sztuki, z doborową obsadą. Jak zdobyć bilet za grosze?

  23 maja po raz pierwszy będzie obchodzony Dzień Teatru Publicznego, ustanowiony z okazji 250.rocznicy powstania pierwszego polskiego teatru publicznego. A gdzie lepiej świętować urodziny teatru, niż na dobrym spektaklu?! Dlatego też czołowe polskie teatry z 42 miast w Polsce zapraszają w tym dniu na najlepsze i najgłośniejsze spektakle ostatnich sezonów i w dodatku za symboliczną opłatą. Bilet kosztować będzie 250 groszy, czyli 2,5 zł. Ponad 100 teatralnych placówek jest w stanie ugościć w dniu swoich urodzin ponad 50 tys. widzów.

  A urodzinowy repertuar jest interesujący.W Warszawie 23 maja, w ramach akcji "Bilet za 250 groszy" będzie można wybrać spośród 20 spektakli.Teatr Narodowy w tym dniu wystawi "Królową śniegu" w reż. Piotra Cieplaka, "Tango" w reż. Jerzego Jarockiego" i monodram Janusza Gajosa: "Msza za miasto Arras". Teatr Polski pokaże "Króla Leara", a Teatr Współczesny "Hamleta". W Teatrze Ateneum będzie można zobaczyć sztukę wyreżyserowaną przez Bogusława Lindę: "Tramwaj zwany pożądaniem". Teatr Muzyczny ROMA zaprasza na "Alicję w Krainie Czarów" w reż.Cezarego Domagały.Specjalne spektakle przygotowano też dla najmłodszych widzów. W Teatrze Guliwer dzieci będą mogły obejrzeć "Czerwonego kapturka", a w Teatrze Lalka - "Kopciuszka".

  Pełną listę teatrów z całej Polski, biorących udział w akcji "Bilet za 250 groszy" oraz tytuły urodzinowych spektakli można znaleźć na stronie: http://www.250teatr.pl/.

  Bilety na urodzinowe spektakle będzie można kupić tylko w kasach teatrów. Nie będzie można ich zamówić przez internet. Początek sprzedaży: 11 maja.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół