• facebook
 • rss
 • Taki mały może Dudą być

  Tomasz Gołąb

  dodane 07.06.2015 16:05

  Prezydent elekt na Święcie Dziękczynienia. Arka Noego śpiewała, Andrzej Duda tańczył z dziećmi. Wcześniej, podczas Mszy św. złapał hostię porwaną przez wiatr z ołtarza.

  "W święto Dziękczynienia 2015 r., dziękując za możliwość pielgrzymowania do Świątyni Opatrzności Bożej i modlitwy w intencji Ojczyzny i Rodziny, składam podziękowania wszystkim budowniczym i darczyńcom tego wielkiego dzieła" - wpisał Andrzej Duda do księgi pamiątkowej Centrum Opatrzności Bożej. Po Mszy św. zwiedził kompleks budowanej Świątyni w Wilanowie, spotkał się z wojskiem i harcerzami, a następnie pojawił się na koncercie Arki Noego.

  Głęboko wierzę, że przyszłość ma na imię Polska i że przyszłość będzie piękna dla nas wszystkich - mówił prezydent elekt ze sceny. - Ja w każdym razie będę robił wszystko co w mojej mocy, żeby tak było - dodał. A młodzi artyści, na pytanie Roberta Friedricha, czy prezydent może być świętym, odwdzięczyli się, śpiewając: "Taki mały, taki duży może świętym być". Niektórzy śpiewali jednak: "Taki mały, taki duży może Dudą być". Zawsze mam w uszach te niesamowite słowa: "Nie boję się, gdy ciemno jest, ojciec za rękę prowadzi mnie". To jest po prostu absolutnie genialne - dodał jeszcze o innym utworze Arki Noego Andrzej Duda.

  Prezydent elekt uczestniczył wcześniej we Mszy św. odprawionej przez episkopat Polski pod przewodnictwem Prymasa Polski, abp. Wojciecha Polaka. W czasie Mszy św. wiatr porwał z ołtarza hostię. Andrzej Duda podniósł ją z ziemi i odniósł po stopniach polowego ołtarza, składając w ręce kard. Kazimierza Nycza.

  Andrzej Duda złożył też wiązankę kwiatów przy grobie b. prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego w Panteonie Wielkich Polaków w podziemiach świątyni.

  VIII Święto Dziękczynienia przebiega pod hasłem "Królowo rodzin, dziękujemy i zawierzamy".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Stanisław_Miłosz
   07.06.2015 17:28

   Dudą być:

    

   http://wpolityce.pl/polityka/255248-symptomatyczna-sytuacja-wiatr-porwal-hostie-z-oltarza-podniosl-ja-andrzej-duda

    

  • Fryderyk
   07.06.2015 17:56
   Czy prezydent elekt jest uprawniony do dotykania hostii, co był uczynił podnosząc ją, bo w Polsce nie udziela się Komunii Św. na rękę, a szafarzem chyba nie jest. Czy może mi to ktoś wytłumaczyć?
  • ratmed89
   08.06.2015 10:49
   14 kwietnia 2013 papież Franciszek zapoczątkował koniec udzielania komunii na dłonie jedynie w postawie klęczącej bądź stojącej poza tym prezydent elekt nie uczynił nic złego gdyż Jeżeli z różnych przyczyn, kapłan nie może podnieść Hostii – może być to związane z jego podeszłym wiekiem albo miejscem, gdzie upadnie konsekrowany Chleb – wtedy z szacunkiem i spokojem może to zrobić każdy wierny oddając Ją osobie, która rozdaje Komunię. Hostia ta nie może być już spożyta umieszcza się ją w specjalnym naczyńku z wodą święconą do całkowitego jej rozpuszczenia.

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół