• facebook
 • rss
 • 3 tys. litrów wody na godzinę

  Tomasz Gołąb

  dodane 02.07.2015 18:32

  Wodociągowcy ustawią 7 kurtyn wodnych w najbardziej uczęszczanych miejscach Warszawy. Wodna mgiełka, wysoka na 3-4 metry, ma pomóc schłodzić się w upalny weekend.

  Przed nami słoneczny weekend, podczas którego temperatury będą przewyższać 30 stopni Celsjusza. Aby warszawiacy mogli łatwiej przetrwać upały, w siedmiu najbardziej ruchliwych miejscach stolicy rozłożone zostaną kurtyny wodne. Kurtyna - rozpryskując mgiełkę wodną - schładza i nawilża powietrze w okolicy. Wytwarza wachlarz wody wysoki na ok. 3-4 m. Wykorzystuje ok. 3 tys. litrów wody na godzinę.

  Ratusz prosi o zachowanie ostrożności i nienarażanie się na zbytnie nasłonecznienie. Upały i wywołane nimi odwodnienie organizmu może powodować gwałtowne pogorszenie się stanu zdrowia, z zagrożeniem życia włącznie. Na skutki wysokich temperatur szczególnie narażeni są seniorzy, osoby z chorobami układu krążenia i dzieci.

  Kurtyny, uruchamiane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji od piątku 3 lipca do odwołania, staną na: pl. Zamkowym, Krakowskim Przedmieściu przy pomniku M. Kopernika, pl. Trzech Krzyży przy pomniku W. Witosa, pl. Konstytucji od strony ul. Waryńskiego, pl. Defilad w okolicy skrzyżowania al. Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej, ul. Floriańskiej przy bazylice św. Floriana oraz na Płycie Desantu przy ul. Solec (Bulwar Flotylli Wiślanej).

  Warszawiacy podczas upałów mogą również szukać ochłody na stołecznych basenach i pływalniach odkrytych. W stolicy są 32 baseny, w tym cztery niezadaszone.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • saherb
   02.07.2015 23:36
   Ulga w upale żadna, a tylko marnowanie wody. Byłem w Rio de Janeiro i tam nikt nie wpadł na taką fanaberię jak pomysł na ustawianie kurtyn wodnych. A były tam jeszcze większe upały (ponad 40 stopni).
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół