• facebook
 • rss
 • Czy papież odwiedzi Warszawę?

  Tomasz Gołąb /PAP

  dodane 08.11.2015 17:18

  - Zbieramy deklaracje od parafian chcących gościć młodzież, która przyjedzie na ŚDM. Są parafie, które już zapowiedziały przyjęcie ok. 200 osób. Logistycznie jesteśmy na właściwym miejscu przygotowań - ocenia przygotowania do lipcowych Dni w Diecezjach przed ŚDM metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

  - Logistycznie jesteśmy na właściwym miejscu przygotowań. W pewnym sensie wyprzedzamy nawet inne diecezje. W naszej diecezji będzie w tym czasie prawdopodobnie 50 tys. młodych ludzi z zagranicy. I najważniejsze jest nie tylko przygotowanie do tego, by pokazać im żywy Kościół, ale też by właściwie przygotować nas samych i naszą młodzież na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Krakowie. Jeżeli na ŚDM w Krakowie będzie 2,5 mln ludzi, to dwie trzecie będzie z Polski. A jeżeli z Polski ma być półtora miliona, to z diecezji warszawskiej pojedzie przynajmniej 30-40 tys. młodych ludzi. I chodzi o to, by oni pojechali tam duchowo nastawieni i przygotowani - mówi kard. Kazimierz Nycz w wywiadzie udzielonym Polskiej Agencji Prasowej.

  Według metropolity warszawskiego, prawdopodobnie dwie trzecie młodzieży, która przyjedzie do archidiecezji, będzie mieszkało w Warszawie i najbliższej okolicy, a więc będą mieli blisko do centrum i okolicznych sanktuariów.

  - Także ci usytuowani dalej będą przyjeżdżać do Warszawy, bo trudno sobie wyobrazić, by cztery dni siedzieli gdzieś w małej wiosce pod Warką czy pod Grójcem. Te wyjazdy będą organizowane w sposób oddolny. Natomiast dwie rzeczy robimy wspólnie: dzień otwarcia na pl. Piłsudskiego dla 60 tys. osób z koncertem pokazującym współczesną Warszawę i jej historię oraz centralną Eucharystię, która zostanie odprawiona przy Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Będziemy chcieli przy tej okazji zrobić promocję Świątyni Opatrzności Bożej na cały świat. Liczymy na to, że telewizja ogólnopolska to pokaże, a także telewizje z Europy i świata. I chcemy na tydzień przed spotkaniem z papieżem w Krakowie zrobić jakby takie globalne zaproszenie - dodaje kardynał.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół