• facebook
 • rss
 • Marsz Niepodległości. Będzie spokojnie?

  Tomasz Gołąb

  dodane 10.11.2015 14:22

  - Mamy zapewnienia organizatorów, że to będzie najspokojniejszy Marsz Niepodległości z dotychczasowych. Życzę, żeby te deklaracje się spełniły i żebyśmy wieczorem mogli mówić o święcie które przebiegło w sposób godny - mówi Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, która dwa lata temu rozwiązała Marsz Niepodległości.

  Na 11 listopada w Warszawie zarejestrowano 11 zgromadzeń publicznych, odbędzie się także Bieg Niepodległości i uroczystości z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy - poinformowała we wtorek szefowa stołecznego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor.

  - Chcę przypomnieć o odpowiedzialności organizatorów za pokojowy charakter zgromadzenia i zachowanie uczestników zgromadzeń. Jeśli tylko stowarzyszeniu "Marsz Niepodległości" uda się stworzyć na Moście Poniatowskiego "drogę życia", czyli wolny pas dla służb ratowniczych i jeśli uda się zapanować im nad grupami, które co roku dewastują miasto, będziemy mogli mówić o najlepszej trasie - powiedziała Ewa Gawor. - Mamy zapewnienia organizatorów, że to będzie najspokojniejszy Marsz Niepodległości z dotychczasowych. Życzę, żeby te deklaracje się spełniły i żebyśmy wieczorem mogli mówić o święcie które przebiegło w sposób godny - dodała, przypominając że dwa lata temu musiała podjąć decyzję o rozwiązaniu Marszu po zamieszkach przy ambasadzie rosyjskiej. Dziś także nie zawahałaby się, gdyby doszło do zagrożenia życia lub mienia znacznej wartości.

  Bezpieczeństwa będzie strzegło ok. 600 osób z tzw. Straży Marszu. Marsz Niepodległości ma zgromadzić według organizatorów ok. 50 tys. osób. Rozpocznie się o godz. 14 przemówieniami na rondzie Dmowskiego. Potem uczestnicy przejdą Al. Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego i Al. Poniatowskiego na błonia Stadionu Narodowego, w pobliże stacji kolejowej.

  Do "Marszu Niepodległości" od kilku miesięcy przygotowuje się także policja.

  - Będziemy mieli wsparcie policjantów z kilkunastu pozawarszawskich garnizonów. Będziemy reagować w miarę potrzeb - zapewnia nadinspektor Michał Domaradzki, komendant stołeczny policji.

  W środę, od godziny 10, działać będzie specjalna policyjna infolinia. Pod numerem (22) 603-80-38 będzie można uzyskać informacje o bieżących utrudnieniach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół