• facebook
 • rss
 • Wielka iluminacja już w sobotę!

  aś /PAP

  dodane 02.12.2015 12:51

  5 grudnia Krakowskie Przedmieście rozbłyśnie tysiącami światełek. Jak co roku miasto zaprasza mieszkańców na "Wielką iluminację".

  Program iluminacji rozpocznie się o godz. 17. Na scenie przy pl. Zamkowym pojawią się baśniowe postacie oraz elfy, które towarzyszyć będą św. Mikołajowi. W świątecznym programie zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca "Mazowsze”. Nastrojowe utwory zaśpiewają także dzieci z zespołu "Fasolki”, wystąpi także Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza. Prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz złoży mieszkańcom świąteczne życzenia.

  Stołeczny ratusz zachęca, aby na pl. Zamkowy przyjść z dziećmi, które pomogą odnaleźć kometę, która pozwoli rozświetlić choinkę. Po rozświetleniu 27-metrowego świątecznego drzewka, lampki rozbłysną na całym Trakcie Królewskim, aż do Wilanowa. Z pl. Zamkowego do ronda de Gaulle’a będzie można przejść we wspólnej paradzie m.in. ze św. Mikołajem i zespołem Mazowsze.

  Oprócz tego, w sobotę, już od godz. 15 do 19 w specjalnie przygotowanym namiocie na pl. Zamkowym będzie można własnoręcznie udekorować pierniczki i zabrać je jako choinkową ozdobę do domu.

  Miasto zachęca także do przygotowywania wcześniej życzeń na tradycyjnych kartkach. Do wszystkich życzeń dołączy się Warszawa, na miejscu zostanie przybity okolicznościowy stempelek i pocztówka będzie gotowa do wysłania. W namiocie świątecznym zostanie uruchomiony także punkt dla osób słabowidzących i niewidomych, w którym podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni "Nowa praca niewidomych” będą pisać kartki świąteczne w alfabecie Braille'a.

  Miasto zachęca wszystkich do fotografowania iluminacji. W ten sposób powstanie reportaż z "Wielkiej iluminacji” widziany oczami jej uczestników.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół