• facebook
 • rss
 • Będzie wspierać ewangelizację

  aś /KAI

  dodane 05.12.2015 13:45

  W diecezji warszawsko-praskiej powstała fundacja "Razem dla Młodych”. Jej celem będzie wspieranie działań duszpasterskich i ewangelizacyjnych diecezji, zwłaszcza tych dotyczących dzieci i młodzieży. W najbliższym czasie będzie to przygotowanie tzw. "Dni w Diecezjach”, poprzedzających Światowe Dni Młodzieży.

  Prowadzenie działalności ewangelizacyjnej wymaga nie tylko zaangażowania duchowego, organizacyjnego, ale także konkretnych nakładów finansowych.

  - Celem fundacji "Razem dla Młodych” będzie m.in. pozyskiwanie sponsorów na wydarzenia o charakterze zarówno duszpasterskim, jak i szeroko pojętą działalność społeczną, patriotyczną, kulturową, naukową i pielgrzymkową - zapowiedział ks. Emil Parafiniuk, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

  Wspomniał, że jednym z największych zadań stojących w najbliższym czasie przed fundacją, będzie przygotowanie tzw. "Dni w Diecezji”, które poprzedzą ŚDM w Krakowie. - Będzie ona odpowiadała za formalne przeprowadzenie tego dzieła na terenie diecezji warszawsko-praskiej - oświadczył.

  Innym ważnym przedsięwzięciem, w które zaangażuje się fundacja będzie "Projekt Wolontariatu" przygotowywany wspólnie z archidiecezją warszawską i urzędem miasta stołecznego Warszawy. - Fundacja planuje również wesprzeć m.in. Diecezjalne Duszpasterstwo Sportu - zapowiedział ks. Parafiniuk.

  Powołana przez diecezję warszawsko-praska Fundacja "Razem dla Młodych" będzie także reprezentowała na zewnątrz Diecezjalne Biuro Światowych Dni Młodzieży.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół