• facebook
 • rss
 • Biskupi odwiedzą chorych

  Tomasz Gołąb

  dodane 10.02.2016 14:26

  Pod hasłem „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” jutro w Kościele katolickim obchodzony będzie XXIV Światowy Dzień Chorego. Kard. Kazimierz Nycz oraz biskupi pomocniczy archidiecezji warszawskiej odprawią tego dnia Msze św. w szpitalach i spotkają się z chorymi.

  Kard. Kazimierz Nycz oraz biskupi pomocniczy archidiecezji warszawskiej odprawią z okazji Światowego Dnia Chorego Msze św. w szpitalach i spotkają się z chorymi.

  Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz o godz. 10 odprawi Mszę św. W Centralnym Szpitalu Klinicznym przy ul. Banacha. O tej samej porze, o godz. 10 bp Rafał Markowski odprawi Mszę św. w Warszawskim Szpitalu Dziecięcym przy ul. Kopernika.

  O godz. 11 rozpocznie się Msza św. dla chorych pozostających pod opieką Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Będzie jej przewodniczył w "Res Sacra Miser" bp Piotr Jarecki. Natomiast bp Michał Janocha, o godz. 11 odprawi Mszę dla chorych w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc.

  Światowy Dzień Chorego obchodzony jest co roku 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Ustanowił go papież Jan Paweł II 13 maja 1992 roku, w dniu 75. rocznicy objawień fatimskich i 11. rocznicy zamachu na jego życie.

  Co roku obchody organizowane są w diecezjach, natomiast co trzy lata również w wymiarze ogólnoświatowym w jednym z sanktuariów maryjnych. W tym roku zaplanowano je w sanktuarium w Deir Rafat między Tel Awiwem a Jerozolimą.

  Tego dnia w kościołach na całym świecie sprawowane są Msze św., podczas których udziela się sakramentu namaszczenia chorych. Biskupi, księża i wolontariusze odwiedzają właśnie tego dnia chorych w szpitalach, modląc się w ich intencjach.

  Specjalnie na ten dzień papież przygotowuje co roku orędzie. W tegorocznym odnosi się do problemu cierpienia w starości i zachęca do szczególnej empatii wobec osób starszych.

  czytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół