• facebook
 • rss
 • Porzucają kanapy

  Tomasz Gołąb Tomasz Gołąb

  dodane 05.08.2016 00:15

  Zgodnie z radą Ojca świętego zamienili kanapy na wygodne buty. Kilkanaście tysięcy warszawiaków ruszyło w pięciu pielgrzymkach na Jasną Górę, przed oblicze ukochanej Matki Bożej.

  W piątek i sobotę z Warszawy wyrusza pięć pieszych pielgrzymek do Częstochowy. Co najmniej kilkanaście tysięcy warszawiaków zamienia wygodną kanapę na pielgrzymie buty, by dojść przed 15 sierpnia przed oblicze Czarnej Madonny z Jasnej Góry.

  O godz. 7, po Mszy św. celebrowanej przez kard. Kazimierza Nycza wyrusza 36. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna organizowana przez kościół akademicki św. Anny. Idą w niej nie tylko studenci, ale także na przykład żołnierze z Ordynariatu Polowego. Wśród 19 grup jest też grupa rowerowa.Pielgrzymka rozpoczyna się 5 sierpnia Mszą św. o 5.30. Osoby, które z różnych względów nie mogą wybrać się na pielgrzymkę, mogą dołączyć do niej duchowo i w krużgankach rektoratu, w dniu zapisów pobrać Pakiet Pielgrzyma Duchowego. Szczegóły na pielgrzymkowej infolinii: 730-742-531. Informacje o grupie rowerowej, która wyruszy 10 sierpnia można uzyskać pod numerami tel.: 602 333 077, 617 33 44.

  Pielgrzymi idą w godzinach porannych, ale trzeba liczyć się ze zmianami w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej w godz. 7–10. Pielgrzymka akademicka przejdzie ulicami: Senatorską, Elektoralną, Chłodną, Żelazną, al. Solidarności, Leszno, Górczewską.

  W godz. 7.30–9 ulicami: Deotymy, Elekcyjną, Batalionu „Parasol”, Olbrachta, Stromą, Strąkową, Oświatową, Człuchowską, Świetlików, Słomianą, Okrętową, Sterniczą, Lazurową, Szeligowską ruszy też 25. Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych.  W godz. 8.30–10 ulicami: Rodziewiczówny, Ostrobramską, Płowiecką, Traktem Lubelskim, Wałem Miedzeszyńskim rusza z kolei 33. Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin „Totus Tuus” z sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, w której idzie jedyna w Polsce specjalna grupa dziecięca.

  6 sierpnia w godz. 7.15–12.30 ulicami: Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, Al. Ujazdowskimi, Belwederską, Jana III Sobieskiego, al. Rzeczypospolitej, Prymasa A. Hlonda, Orszady, Kokosową, Nowoursynowską, Rosoła, Relaksową po raz 305. przejdzie Warszawska Pielgrzymka Piesza Pod hasłem: „Bądźcie miłosierni”.

  W godz. 7.15-10, po Mszy św. w kościele św. Anny, zaplanowano przemarsz Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki Akademickich Grup "17" organizowanej przez księży pallotynów.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: PIELGRZYMKA

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół