• facebook
 • rss
 • Stolica poza szlakami

  Tomasz Gołąb /PAP

  dodane 08.08.2016 20:56

  Troje mieszkańców stolicy - Kasia, Dagmara i Filip - zaproponowało najciekawsze trasy dla turystów w ramach akcji "I Love Warsaw".

  W nagrodę stali się bohaterami spotów pokazujących nieoczywiste atrakcje i nieznane zakątki Warszawy. Poza filmami powstały także opisy, broszury oraz mapy.

  Dzięki tym trzem projektom mamy szansę poznać pełne kontrastów zakamarki Pragi, artystyczny klimat Saskiej Kępy i tonące w zieleni Powiśle. W filmach - jak zaznacza stołeczny ratusz - "próżno szukać wyłącznie znanych i odwiedzanych przez setki tysięcy ludzi miejsc - bohaterowie zabrali nas w podróż osobistą i intymną, poza utartymi szlakami turystycznymi".

  Adriana Bąkowska ze Stołecznego Biura Turystyki powiedziała w rozmowie z PAP, że w akcji chodziło o "wzbogacenie oferty turystycznej miasta". "Wyszliśmy z założenia, że nikt nie zna miasta tak dobrze jak warszawiacy i to oni są najlepszymi ambasadorami marki Warszawa" - zaznaczyła.

  Do zabawy włączyli się warszawiacy z dziada pradziada, ale także osoby mieszkające w stolicy od kilku, kilkunastu lat oraz obcokrajowcy. Przez ponad miesiąc zgłaszali oni propozycje swoich tras za pośrednictwem platformy Otwarta Warszawa. Powstało niemal 50 tematycznych wycieczek, które - jak przekonywała A. Bąkowska - są "zupełnie nowe, nietypowe oraz bardzo osobiste". Oceniła, że akcja cieszyła się bardzo dużym powodzeniem.

  Większość zgłoszonych projektów wcale nie opisywała centrum miasta. Szczególną popularnością cieszyły się okolice Wisły, Żoliborz, Bielany i Praga, ale nie zabrakło też tras z Targówka Fabrycznego czy Gocławia.

  - Uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłą wyobraźnią, proponując wyprawy śladami dawnej bohemy, taniego ciucha, rozsianych po mieście leżaków i wielu innych ciekawostek - podkreśla ratusz.

  Trasy oceniało jury, w którego skład weszła m.in. podróżniczka Beata Pawlikowska, dziennikarka Beata Chomątowska, aktor Krzysztof Kwiatkowski oraz warszawski dziennikarz i aktywista Mamadou Diouf.

  Wszystkie trasy - w tym filmy, broszury oraz specjalne opracowane mapy i autorskie opisy - można znaleźć na stronie: www.ilovewarsaw.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół