• facebook
 • rss
 • Modlin i Okęcie z rekordem

  Tomasz Gołąb Tomasz Gołąb

  dodane 08.09.2016 08:44

  Lato było gorące dla obu naszych lotnisk. Lotnisko Modlin zbliża się już do maksimum swoich możliwości.

  - Ostatni wakacyjny miesiąc przyniósł prawie 15-procentowy wzrost liczby pasażerów na Lotnisku Chopina. W sierpniu warszawski port obsłużył 1 milion 378 tysięcy osób. To najlepszy wynik sierpnia w historii lotniska - chwali się stołeczne lotnisko.

  Liczba pasażerów korzystająca z warszawskiego portu nieprzerwanie wzrasta od 23 miesięcy. Sierpień 2016 r. jest szesnastym z kolei miesiącem z rekordowym wynikiem. Łącznie w ciągu całych wakacji na Lotnisku Chopina obsłużonych zostało 2 mln 752 tys. osób – o 14 proc. więcej niż przed rokiem. Od początku 2016 r. obsłużonych zostało 8,35 mln pasażerów (wzrost o 10 proc.), z czego 7,5 mln w ruchu międzynarodowym (wzrost o 10,2 proc.) oraz 843 tys. w ruchu krajowym (wzrost o 8 proc.) Także jesień zapowiada się rekordowo, m.in. dzięki nowym połączeniom, których uruchomienie planowane jest w najbliższych tygodniach: Pekin (Air China), Seul (LOT), a także nowe połączenia krajowe do Wrocławia i Gdańska (Ryanair)” – informuje Lotnisko Chopina. 
   
  Ale swoje rekordy notuje także drugie lotnisko. Lato było gorące również w Modlinie, które wczoraj przekroczyło liczbę 2 mln pasażerów obsłużonych w 2016 r. W ubiegłym roku tę liczbę udało się osiągnąć dopiero na początku października. W ciągu wakacji z Modlina skorzystało 600 tys. turystów. Łącznie od początku działania z podwarszawskiego lotniska skorzystało 7,5 mln osób. Zarząd spółki zarządzającej portem szacuje, że w tym roku port przyjmie ok. 2,8 mln podróżnych. Port zaprojektowany został na przyjęcie maksimum 3 mln osób rocznie. Lotnisko Warszawa-Modlin było najszybciej rozwijającym się lotniskiem w regionie w latach 2014-2015. Sieć tras obejmuje już 36 kierunków i wciąż dochodzą nowe.

  Warszawa i Modlin w sumie mogą obsłużyć w tym roku blisko 15 milionów pasażerów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół