• facebook
 • rss
 • Chciałabym, żeby Warszawa przyspieszyła

  Agata Ślusarczyk Agata Ślusarczyk

  dodane 14.09.2016 15:17

  Czwartym zastępcą Hanny Gronkiewicz-Waltz będzie Renata Kaznowska. W ratuszu będzie odpowiadać za trzy biura: infrastruktury, drogownictwa i komunikacji oraz sportu.

  - Dzisiaj kończymy kompletowanie wiceprezydentów, którzy będą zarządzać miastem - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz na konferencji prasowej w ratuszu.

  Następnie przedstawiła swoją zastępczynię. - Renata Kaznowska od 1994 roku pracuje w samorządzie. Zna Warszawę jak własną kieszeń, zna każdą ulicę i każdy kamień - powiedziała prezydent Warszawy.

  Nowa wiceprezydent w ratuszu będzie nadzorowała trzy biura: Infrastruktury, Drogownictwa i Komunikacji oraz Sportu.

  - Od ponad 20 lat uczę się Warszawy i wsłuchuję się w głos Warszawy. Będą to robiła teraz z pozycji wiceprezydenta. Warszawa jest miastem dynamicznie rozwijającym się. Chciałabym, żeby Warszawa przyspieszyła. Wiem, że jest to możliwe - mówiła R. Kaznowska.

  - Jest wiele obszarów, o które poprosiłam, nie bez powodu. Do tej pory, zarządzając Śródmieściem, zarządzałam najprawdopodobniej najtrudniejszą przestrzenią w kraju. To nie tylko drogi, parki i skwery wpisane na listę UNESCO, ale także wielki program rewitalizacji Starego Miasta, który z powodzeniem zakończył się w tym roku. To także wiele wydarzeń, które odbywają się w Śródmieściu - dodał.

  Jak powiedziała, sama poprosiła o możliwość nadzorowania biura sportu. - Wbrew pozorom mieści się w przestrzeniach publicznych, rozlewa się na Warszawę. Mieliśmy najlepszy przykład podczas Euro. Chciałabym to wszystko móc koordynować, jak również współpracować z panem prezydentem Michałem Olszewskim, który nadzorować będzie architekturę i inwestycje - obiecała.

  Zapowiedziała także powrót do projektu zagospodarowania placu Małachowskiego.

  - Chciałabym dla Warszawy kontynuować współpracę z warszawiakami, którzy mieli u mnie zawsze otwarte drzwi, z którymi spotykałam się bardzo regularnie, szczególnie w Zarządzie Terenów Publicznych przy okazji różnego rodzaju spotkań, konsultacji, konkursów architektonicznych - mówiła.

  - Proszę nie dać się zwieść, jestem strasznie twardą babką i myślę, że Warszawa na tym skorzysta. Bardzo się cieszę, dziękuję za tę nominację w niewątpliwie trudnych czasach - powiedziała na zakończenie spotkania, dodając, że konkretny program urzędowania przedstawi za kilka tygodni.

  Renata Kaznowska przez wiele lat była dyrektorem śródmiejskiego Zarządu Terenów Publicznych i prezesem Pałacu Kultury i Nauki. Za jej czasów został m.in. zmodernizowany pl. Grzybowski, czy przeprowadzony remont Starówki. Przeprowadziła również kontrowersyjną modernizację Ogrodu Krasińskich - wycinka drzew w parku wywołała protesty mieszkańców.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół