• facebook
 • rss
 • Weekend ze św. Janem Pawłem II

  Tomasz Gołąb /KAI

  dodane 07.12.2016 12:29

  Każdego, kto chce pogłębić swoją znajomość nauczania Jana Pawła II, poznać filozoficzne źródła Jego myśli, zrozumieć myśl społeczną Papieża, Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza na „Intensywny weekend z myślą Jana Pawła II”, który odbędzie się w dniach 9-11 grudnia.

  Trzy dni wypełnione spotkaniami, wykładami warsztatami i seminariami, to intensywny kurs wprowadzający w nauczanie Jana Pawła II. Wydarzenie skierowane jest do ludzi młodych - studentów, doktorantów, absolwentów.

  W programie warsztaty : Cnoty konstytucyjne według Jana Pawła II (dr Marcin Romanowicz), Źródła myśli Jana Pawła II ( prof. Artur Andrzejuk), Media według Jana Pawła II (Bogdan Sadowski), oraz seminaria do wyboru: Naród polski w dziedzictwie Jana Pawła II (dr hab. Paweł Skibiński), The Acting Person and Modern Virtues: Consent, Equality and Autonomy, (Jonathan Price) - seminarium anglojęzyczne.

  Celem Centrum Myśli Jana Pawła II jest międzypokoleniowy przekaz treści nauczania Karola Wojtyły.

  Od śmierci Jana Pawła II minęło już 11 lat. Dla zachowania społecznej pamięci o jego osobie i nauczaniu, to moment ważny i specyficzny. Pokolenia ludzi, którzy pamiętają Karola Wojtyłę i którzy mieli okazję go spotkać i słuchać, żyją i są aktywne zawodowo i społecznie. Powstaje wiele publikacji dotyczących osoby i nauczania papieża. Jednocześnie wzrasta i wkracza w dorosłość pokolenie osób, które nie pamiętają i nie znają Jana Pawła II, nigdy nie słyszały jego głosu, nie miały okazji go zobaczyć. Dla młodych ludzi jest on postacią historyczną – mniej lub bardziej odległą. 

  Uczestnicy będą mieli okazję pogłębić swoją wiedzę, a także zintegrować się przy wspólnych posiłkach w restauracji i podczas wyjścia na spektakl teatralny.

  Koszt rejestracji na "Weekend z Janem Pawłem II", to 50 zł, w tej kwocie zawarte są posiłki w restauracji oraz wyjście na spektakl teatralny „Król Lear”.

  Zapisy i szczegóły na stronie internetowej Centrum Myśli Jana Pawła II www.centrumjp2.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół