• facebook
 • rss
 • Darmowa komunikacja w Warszawie. Bo powietrze zatrute

  Tomasz Gołąb Tomasz Gołąb

  dodane 14.12.2016 15:07

  Osoby starsze i dzieci, astmatycy, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych powinni jutro unikać dłuższego przebywania na zewnątrz. Władze Warszawy apelują także o powstrzymanie się od palenia w kominkach.

  Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska prognozuje na czwartek 15 grudnia w godzinach popołudniowych i wieczornych pogorszenie jakości powietrza. W związku z tym władze Warszawy wprowadzają w tym dniu bezpłatną komunikację miejską.

  - Zachęcam do korzystania z miejskiej komunikacji, a nie z samochodów prywatnych. Pozostawienie ich na parkingach przyczyni się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza w mieście - apeluje Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

  Zgodnie z informacjami uzyskanymi w WIOŚ, prognozowane wysokie stężenia są spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi: spadkiem temperatury (a co za tym idzie - większą emisją z ogrzewania domów) i bardzo niską prędkością wiatru.

  "Przypominamy o całkowitym zakazie opalania domowych pieców śmieciami i odpadami. Przypadki ich spalania są ujawniane nie tylko na terenie prywatnych posesji, ale również u podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Tam też dochodziło do spalania m.in. odpadów pochodzących z produkcji, elementów starych mebli, jak również opakowań po substancjach chemicznych (np. olejach) czy opon. Taki proceder jest wykrywany podczas kontroli przeprowadzanych przez straż miejską korzystającą z niedawno otrzymanych mobilnych laboratoriów" - ostrzega ratusz.

  Na najbliższej sesji Rady m.st. Warszawy radni głosować będą nad uchwałą w sprawie dofinansowywania kotłów opalanych gazem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół