• facebook
 • rss
 • Potrzebne ręczniki i mydła

  Joanna Jureczko-Wilk Joanna Jureczko-Wilk

  dodane 11.01.2017 19:38

  Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej i miasto stołeczne Warszawa uruchamiają mobilne łaźnie dla bezdomnych. Na razie w trzech punktach stolicy.

  O tym, że w Warszawie potrzebna jest łaźnia dla osób bezdomnych Rzecznik Praw Obywatelskich alarmował już prawie 10 lat temu. W ubiegłym roku miasto przygotowywało się do utworzenia takiej palcówki na Ochocie, ale sprzeciwili się jej mieszkańcy okolicznych domów.

  Stanęło więc na tym, że w prawie dwumilionowej aglomeracji wciąż działa tylko jedna łaźnia dla bezdomnych - w Ośrodku „Tylko z darów miłosierdzia", przy ul. Żytniej 1. Codziennie korzysta z niej ok. 40 osób.

  Mobilne łaźnie to wspólny projekt miasta i Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, który wystartuje pod koniec stycznia. W specjalnie wyposażonych kontenerach bezdomni będą mogli wziąć kąpiel i w razie potrzeby przebrać się w czyste ubrania.

  - To projekt pilotażowy, ale myślę, że potrzebny, bo od dłuższego czasu docierały do nas sygnały o braku łaźni w stolicy. Na początek rozstawimy trzy kontenery: przed Pałacem Kultury, na Pradze Północ i Pradze Południe i będziemy obserwowali, ile osób z nich skorzysta. Po czterech miesiącach kontenery zostaną przestawione w inne miejsca, wskazane przez miasto - mówi Renata Kęder z Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

  W związku z uruchomieniem moblinych łaźni, praska Caritas prosi o wsparcie w postaci ręczników (także papierowych), środków czystość i do higieny osobistej, a także nowych kompletów bielizny. Dary można przynosić do siedziby Caritas przy ul. Kawęczyńskiej 49.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół