Warszawskim Targom Wydawców Katolickich, które rozpoczynają się jutro na Zamku Królewskim, towarzyszy szereg ciekawych spotkań i debat. Na które warto się wybrać?
30 marca o godz. 10 na Zamku Królewskim rozpoczynają się XXIII Targi Wydawców Katolickich. W Arkadach Kubickiego będzie można zapoznać się z ofertą przygotowaną przez ponad 160 wydawców. Imprezie wystawienniczej jak zwykle towarzyszyć będą spotkania autorskie, dyskusje i panele. W salach Zamku oraz w namiotach przed Arkadami przez cztery targowe dni będzie można posłuchać o tym, co ważne w Kościele w Polsce i na świecie.
I tak już w czwartek 30 marca o 15.00 w sali koncertowej Zamku kard. Zenon Grocholewski mówić będzie o roli autorytetów w dzisiejszym świecie. Pół godziny później w namiocie Stacji7.pl, przed Arkadami Kubickiego, o plusach i minusach mediów społecznościowych dyskutować będą: bp Marek Solarczyk z diecezji warszawsko-praskiej, Aneta Liberacka (red. naczelna Stacja7.pl), ks. Mariusz Wedziuk (dyrektor programowy Radia Warszawa) i ks. Przemysław Śliwiński (rzecznik archidiecezji warszawskiej).
O 16.30 w sali koncertowej Zamku Wydawnictwo AGAPE organizuje spotkanie pt. "Święty Charbel – przyjaciel Boga i ludzi" z udziałem dr. Bartłomieja Grysy – arabisty, autora książki o tym samym tytule. W tym samym czasie w sali koncertowej rozpocznie się debata przedstawicieli Caritas Polska, Polskiej Akacji Humanitarnej oraz Pomocy Kościołowi w Potrzebie, poświęcona pomocy Syrii.
W piątek 31 marca o 16.00 (sala koncertowa) Narodowe Centrum Kultury zaprasza na debatę "Sztuka polska a Kościół dzisiaj", w której wezmą udział: ks. prof. Witold Kawecki (UKSW, Warszawa), ks. prof. Andrzej Draguła (Uniwersytet Szczeciński), prof. Mariola Marczak (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski), prof. Jan Stanisław Wojciechowski (ASP, Warszawa). O 17.30 (sala koncertowa) w dyskusji o miłosierdziu i przebaczeniu, poświęconej ks. prof. Wacławowi Hryniewiczowi, udział zapowiedzieli: Halina Bortnowska, ks. prof. Jarosław Różański OMI i ks. Wacław Oszajca SJ.
Grzegorz Górny i Janusz Rosikoń będą mówić o tajemnicach objawień w Fatimie
Joanna Jureczko-Wilk/ Foto Gość
Sobotnie spotkania rozpoczną o 11.30 (sala koncertowa) Grzegorz Górny oraz Janusz Rosikoń, autorzy albumu "Tajemnice Fatimy. Największy sekret XX wieku", którzy będą mówić o wypełnianiu się przesłania, jakie Maryja sto lat temu skierowała do trojga portugalskich pastuszków. O 12.00 (sala kinowa) Grzegorz Kasjaniuk, dziennikarz i ewangelizator, przypomni znaczenie objawień w Gietrzwałdzie. W tym samym czasie w namiocie przed Arkadami ks. Piotr Pawlukiewicz i ks. Bogusław Kowalski będą bawić słuchaczy "czarnym humorem". Zaraz po tym spotkaniu, o 13.00, w sali koncertowej pojawi się s. Anna Maria Pudełko z wykładem "Kobieta taka jak Ty".
Wydawnictwo Fronda zaprasza na niezwykle ciekawe dwa spotkania z Wincentym Łaszewskim – doktorem teologii, pisarzem, tłumaczem, badaczem w zakresie antropologii mariologicznej, międzynarodowym autorytetem w temacie objawień, w szczególności związanych z fenomenem Fatimy, członkiem Światowego Apostolatu Fatimskiego. W sobotę o 13.00 w sali kinowej dr Łaszewski wygłosi konferencję o objawieniach w Fatimie, a w niedzielę o 14.00 będzie odpowiadał na pytania czytelników.