• facebook
 • rss
 • Wdzięczni za kapłaństwo

  Tomasz Gołąb Tomasz Gołąb

  dodane 13.04.2017 14:58

  - Jesteśmy posłani do wszystkich, niezależnie jakie mają poglądy, czy są blisko, czy daleko od Kościoła. A może już w ogóle ich w Kościele nie ma – mówił kard. Kazimierz Nycz w Wielki Czwartek do duchownych.

  400 księży i zakonników z całej archidiecezji odnowiło w archikatedrze warszawskiej przyrzeczenia kapłańskie. Kard. Kazimierz Nycz prosił wiernych, by modlili się o ich świętość: by byli wierni Bogu i kochali swoje powołanie.

  - Dziękuję za to, że jesteście: młodzi i starsi, diecezjalni i zakonni, na misjach, czy w domach kapłana-seniora, w Otwocku i Kiełpinie. Wiele razy słyszę od wiernych, że są wdzięczni za was, bo jesteście dostępni i ofiarnie sprawujecie swoje służebne kapłaństwo – mówił metropolita warszawski, dodając że duchowni powinni iść ze swoją posługą do wszystkich: wierzących i niewierzących, do tych którzy są blisko Kościoła, ale i tych którzy czują, że są poza nim.- Jesteśmy posłani do wszystkich, niezależnie jakie mają poglądy, czy są blisko, czy daleko od Kościoła. A może już w ogóle ich w Kościele nie ma – mówił kard. Kazimierz Nycz do duchownych.

  Kard. Kazimierz Nycz prosił też o szczególną troskę o to, by do wiary i Kościoła przyprowadzić młodzież. Podkreślił także konieczność otwierania się wspólnot i ruchów na nowych członków.

  - Nie da się kogoś kto po raz pierwszy słucha kerygmatu, od razu przyprowadzić do konfesjonału i stołu eucharystycznego. Trzeba go wtajemniczać w chrześcijaństwo w realnej wspólnocie – dodał.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół