• facebook
 • rss
 • Humor Ratusza

  Joanna Jureczko-Wilk Joanna Jureczko-Wilk

  dodane 24.05.2017 17:11

  Śmieszny, niesmaczny, żenujący... Jak Wam się podoba?

  Na fanpage'u "Wielodzietni" na Facebooku pokazano zdjęcie z publikacji, która towarzyszyła festiwalowi komiksowemu w Warszawie. Festiwal odbywał się od 18 do 21 maja na Stadionie Narodowym i zgromadził tysiące fanów komiksu, nie tylko z Polski.

  Przesłanie komiksowej scenki poruszyło internautów. Jednych zniesmaczyło, innych oburzyło. Niestety, uderza w rodziny wielodzietne i zasadność rządowego programu "Rodzina 500+", który nie tylko na Mazowszu daje już widoczne, pozytywne efekty. Powiela krzywdzące stereotypy, które nie mają potwierdzenia w rzeczywistości - jakoby pieniądze z programu rodziny po prostu marnotrawiły i decydowały się na urodzenie kolejnego dziecko... dla pozyskania rządowego wsparcia.

    Tak się składa, że podczas co najmniej kilku konferencji prasowych, na których byłam w stołecznym ratuszu, urzędnicy nie kryli negatywnego stosunku do programu 500+. A to nie wierzyli, że uda się go w porę uruchomić, że przyniesie efekty, wieszczyli, że szybko zabraknie na niego pieniędzy, a to starali się go zdyskredytować, wyliczając własne, samorządowe inicjatywy prorodzinne. Minął niespełna rok od wprowadzenia programu, a "konkurencja w piaskownicy" trwa nadal.

  Smutne. Także dlatego, że komiks trafił w ręce - jak piszą organizatorzy imprezy - "największego festiwalu komiksowego w stolicy, ale i jednego z największych w Europie Środkowej!". Nieprawdziwa, krzywdząca opinia poszła w świat.

   

  P.S. 25 maja na stronie Urzędu m.st. Warszawy znalazło się oświadczenie w sprawie komiksu. "Oświadczamy, że nie znaliśmy wcześniej treści zawartych w komiksie „Polska mistrzem Polski”. Po zapoznaniu się z wydawnictwem jednoznacznie oświadczamy, że nie akceptujemy jego treści. Z tego powodu zapadła decyzja o wstrzymaniu dotacji na projekt, którego częścią jest ten komiks" - napisali miejscy urzędnicy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół