• facebook
 • rss
 • Kim są nasi nowi kapłani?

  Joanna Jureczko-Wilk Joanna Jureczko-Wilk

  dodane 27.05.2017 17:11

  Matematyk, biotechnolog, informatyk, inżynier budownictwa lądowego, pracownicy Kancelarii Prezydenta RP i Teatru Studio. Przedstawiamy nowych prezbiterów.

  Neoprezbiterzy Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie:

  Piotr Ambroziak (25 l.) z par. św. Józefa w Pruszkowie. Od lat zaangażowany w służbie liturgicznej. Ministrantem został zaraz po I Komunii św., kilka lat później lektorem. Skierowany do par. Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Mazowieckim, w dekanacie grodziskim.

  Łukasz Duda (24 l.) z par. św. Józefa w Józefosławiu. Absolwent warszawskiego LXX LO im. Aleksandra Kamińskiego. Skierowany do par. Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach Warszawskich, w dekanacie laseckim.

  Mateusz Farfus (24 l.) z par. MB Królowej Polski w Świdnikach k. Zamościa. Interesuje się teologią duchowości, ceni ojców pustyni, zwłaszcza Ewagriusza z Pontu. Skierowany do par. św. Mikołaja Biskupa i Męczennika w Tarczynie, w dekanacie tarczyńskim.

  Marcin Grabowski (25 l.) z par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej. Powołanie do kapłaństwa odkrył, formując się w szeregach liturgicznej służby ołtarza i Duszpasterstwa Młodzieży Nazaretańskiej. Interesuje się filozofią i liturgią. Skierowany do par. Miłosierdzia Bożego w Grodzisku Mazowieckim, w dekanacie grodziskim.

  Michał Jarmuszewski (26 l.) z par. św. Anny w Piasecznie. Absolwent LO im Emilii Plater w Zalesiu Dolnym, klasy o profilu dziennikarsko-teatralnym. W wolnym czasie muzykuje. Skierowany do par. św. Szczepana w Raszynie, w dekanacie raszyńskim.

  Paweł Konarski (34 l.) z par. Ofiarowania Pańskiego w Warszawie. Przed seminarium uzyskał tytuł licencjata na kierunku matematyka na Uniwersytecie Warszawskim, pracował m.in. w Galerii Studio i Teatrze Studio im. S.I. Witkiewicza na stanowiskach technicznych. Skierowany do par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie, w dekanacie ursuskim.

  Paweł Korbin (25 l.) z par. Miłosierdzia Bożego w Grodzisku Mazowieckim. Od liceum związany Ruchem Światło-Życie. Lubi tenis stołowy oraz wycieczki krajoznawcze po Polsce. Skierowany do par. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach-Opaczy, w dekanacie raszyńskim.

  Michał Lubowicki (27 l.) z par. Ofiarowania Pańskiego w Warszawie. Przez rok studiował filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Skierowany do par. Zygmunta w Warszawie, w dekanacie bielańskim.

  Radosław Marciniak (28 l.) z par. Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim. Po maturze studiował prawo na UKSW w Warszawie. Skierowany do par. św. Jana Kantego w Warszawie, w dekanacie żoliborskim.

  Tomasz Miencicki (29 l.) z par. św. Brata Alberta w Kętrzynie. Przed seminarium studiował biotechnologię na Politechnice Gdańskiej, pracował 1,5 roku w Nottingham w Wielkiej Brytanii, następnie jako podchorąży studiował informatykę na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Od 2016 r. Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia. Skierowany do par. Świętego Michała Archanioła w Warszawie, w dekanacie mokotowskim.

  Sebastian Śledziona (25 l.) z par. Świętej Trójcy w Mielcu. Ministrantem został zaraz po I Komunii świętej. W parafii służył jako lektor, angażował się we wspólnocie młodzieży. Skierowany do par. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie, w dekanacie pruszkowskim.

  Błażej Węgrzyn (25 l.) z par. św. Apostołów Jana i Pawła w Warszawie. Finalista XXI Olimpiady Teologii Katolickiej w roku 2010/2011. Naukowo interesuje go fenomen samowychowania i świadomości: styk duchowości i psychologii. Skierowany do par. św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu, w dekanacie piaseczyńskim.

  Grzegorz Więcek (47 l.) ze wspólnoty przy kościele Ducha Świętego w Warszawie. Ukończył studia teologiczne na KUL, pracował m.in. w "Gazecie Lekarskiej", Centrum Obsługi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a następnie w Urzędzie m. st. Warszawy i Kancelarii Prezydenta RP. Od 22 lat związany jest z Drogą Neokatechumenalną. Skierowany do par. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Pruszkowie, w dekanacie pruszkowskim.

  Paweł Zakrzewski (25 l.) z par. św. Klemensa w Nadarzynie. Od dziecka ministrant, potem lektor, zaangażowany w Ruchu Światło-Życie, a obecnie w Odnowę w Duchu Świętym. Od 2006 r. członek ZHP, instruktor w stopniu podharcmistrza. Skierowany do par. św. Marii Magdaleny w Magdalence, w dekanacie raszyńskim.

  Neoprezbiterzy Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater:

  Grzegorz Łapiński (40 l.) z par. Niepokalanego Serca NMP w Kielcach. Od 19 lat uczestniczy w formacji na Drodze Neokatechumenalnej. Absolwent wydziału budownictwa lądowego Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, przez 5 lat pracował zawodowo jako specjalista ds. analiz produkcji. Skierowany do par. Wszystkich Świętych w Warszawie, w dekanacie śródmiejskim.

  Mario de Jesús Mayo Monsalve (31 l.) z par. San Lorenzo de los Cauces w Medellin (Kolumbia). Studiował informatykę w Instituto Técnico Cesde w Medellin oraz pracował zawodowo w fabryce tekstylnej. Od 14 lat związany z Drogą Neokatechumenalną. Skierowany do par. Dobrego Pasterza w Warszawie, w dekanacie wolskim.

  Tymoteusz Mietelski (27 l.) z par. św. Maksymiliana M. Kolbego w Lublinie. Od 16 lat uczestniczy w formacji Drogi Neokatechumenalnej. Odbył praktyki ewangelizacyjne w Izraelu i na Ukrainie.Skierowany do par. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Warszawie, w dekanacie mokotowskim.

  Relacja ze święceń: Gloscie-Chrystusa-nie-siebie

  GALERIA: Swiecenia-kaplanskie

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół