• facebook
 • rss
 • Mama nie jest sama

  aś /KAI

  dodane 12.07.2017 14:48

  To projekt dla mam w trudnej sytuacji życiowej.

  "Telefon dla mamy” oraz strona mamaniejestsama.pl mają pomóc mamom, które oczekując na narodziny dziecka przeżywają trudności. To inicjatywy Fundacji Rzecznika Praw Rodziców.

  - Żadna kobieta oczekująca narodzin dziecka, nie powinna mieć poczucia osamotniania - podkreślają inicjatorzy przedsięwzięcia.

  Zdaniem pomysłodawców projektu, początek macierzyństwa może trudnym doświadczeniem dla kobiety. - Wokół nas jest mnóstwo kobiet z bolesną historią macierzyństwa. W 2014 r. GUS odnotował aż ok. 40 tys. poronień. Są wśród nas również te matki, które usłyszały od lekarza prowadzącego ciążę: "Dziecko jest bardzo chore, jego szanse na przeżycie są niewielkie”. A co z tymi mamami, które zawiedli najbliżsi i nie mają gdzie się podziać lub borykają się z problemami ekonomicznymi? Co z kolei z nastoletnimi mamami?” - tłumaczą na stronie internetowej.

  Projekt "Mama nie jest sama” składa się z dwóch elementów. Powstała strona internetowa www.MamaNieJestSama.pl, zawierająca bazy danych ośrodków pomocowych i innych bezpośrednich form wsparcia, np. Domów Samotnej Matki, Ośrodków Interwencji Kryzysowej, Hospicjów Perinatalnych, psychologów i terapeutów. Na stronie można znaleźć również wiele porad prawnych i informacji o świadczeniach.

  Uruchomiono także "Telefon dla Mamy” - linię wsparcia psychologicznego dla kobiet w okresie okołoporodowym, a także porady prawne i informacje.

  Telefon 662 656 380, czynny w poniedziałek, środę i piątek w godz. 16.00 - 18.00.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół