• facebook
 • rss
 • Wystarczy na Nią patrzeć

  dodane 15.09.2017 16:53

  Do kontemplacji wizerunku Pani Jasnogórskiej zachęcał w Loretto abp Henryk Hoser.

  Kopia Jasnogórskiej ikony dotarła do największego w diecezji warszawsko-praskiej sanktuarium maryjnego w Loretto. Uroczyście przywitał ją abp Henryk Hoser, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej. Podczas powitania obecne były także siostry loretanki, przedstawiciele Rodziny Loretańskiej oraz o. Wojciech Kotowski, sercanin pełniący posługę duszpasterską w sanktuarium.

  Uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Henryk Hoser. W homilii zwrócił uwagę, że Maryja, która obecna była pod krzyżem Jezusa, od tamtego momentu stoi pod krzyżem każdego z nas. - Przy łóżku chorego, jest obecna w najtragiczniejszych momentach życia, stoi przy kalekich dzieciach, dzieciach, które nienarodzone są zagrożone śmiercią, stoi przy wszystkich, którzy zostali zdradzeni, byli torturowani, którzy zostali pozbawieni człowieczeństwa - wymieniał kaznodzieja.

  - Ona tam stoi. I ponieważ dzieli to dzieło zbawcze swojego Syna, wówczas powinien się zdarzyć i zdarza się ten cud, gdy na Nią patrząc doznajemy uzdrowienia - dodał.

  Wyjaśnił, że patrząc na Maryję nie należy Jej zagadywać, ale przy pomocy Ducha św. kontemplować. - Ona wie, co jest w naszym sercu, wystarczy na Nią patrzeć i wówczas pod wpływem Ducha św. zaczynamy Ją odkrywać. I nigdy nie przestaniemy Jej odkrywać, niech ten święty czas Jej obecności będzie czasem kontemplacji i ogromną otwartością co Ona przyniesie, a przynosi nam łaski swojego Syna - powiedział arcybiskup.

  Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej zawita do sanktuarium MB Loretańskiej ponownie 22 września.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół