• facebook
 • rss
 • Podziękujemy za wolność

  aś, tg

  dodane 02.11.2017 12:12

  Przygotowania do przyszłorocznego jubileuszu 100-lecia odzyskania Niepodległości rozpoczną się 11 listopada w Świątyni Opatrzności Bożej.

  Właśnie mija rok. 11 listopada 2016 r. Świątynia Opatrzności Bożej została uroczyście otwarta dla wiernych. Data nie była przypadkowa. „Świątynia Opatrzności Bożej jako Wotum Narodu jest szczególnym miejscem do przeżywania tego rodzaju uroczystości” - napisał w liście z okazji tegorocznego święta kard. Nycz.

  11 listopada w obecności najwyższych władz - prezydenta RP Andrzeja Dudy i przedstawicieli Episkopatu Polski, podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny nastąpi inauguracja przygotowań jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Masz św. dla wiernych, którzy nie posiadają specjalnych zaproszeń na uroczystość z udziałem prezydenta, zostanie odprawiona o godz. 12. Tego dnia będzie można także zwiedzić Panteon Wielkich Polaków i zobaczyć spektakle Teatru XXI wieku dla Dzieci. Uroczystości zakończy koncert o godz. (za zaproszeniami) oraz o 20.00 (bez zaproszeń), podczas którego zostanie wykonana Msza F-dur, skomponowana przez księcia Józefa Michała Ksawerego  Poniatowskiego w czasie, gdy Polska zniknęła z map Europy.

  Wystąpią wybitni polscy artyści, w tym: Małgorzata Walewska i Andrzej Lampert, a także polskie cenione orkiestry symfoniczne i chóry. Dyrygować będzie Pedro Amaral – dyrektor artystyczny Filharmonii Lizbońskiej, co stanowi symboliczną klamrę przypominającą współczesnym o pierwszym adresacie Mszy F-dur, królu Portugalii Ludwiku I.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół