• facebook
 • rss
 • "Budzik" obudził Kubę

  jjw, serwis klinikabudzik.pl

  dodane 04.11.2017 12:25

  Kolejny mały pacjent wybudził się ze śpiączki.

  Znajdująca się przy międzyleskim Centrum Zdrowia Dziecka Klinika Budzik poinformowała o wybudzeniu ze śpiączki 8-letniego Kuby, który trafił do kliniki w sierpniu tego roku, po wypadku komunikacyjnym.

  Rehabilitacja chłopca przebiegała bardzo szybko i już pod koniec października mógł zostać uznany za wybudzonego. Teraz przed Kubą kolejne miesiące intensywnych ćwiczeń usprawniających.

  Kuba jest piątym dzieckiem wybudzonym w tym roku w klinice Budzik. W październiku do świadomości powrócił Marcin, który dziewięć miesięcy wcześniej został potrącony przez samochód.

  W sierpniu sukcesem zakończyła się rehabilitacja 8-letniej Laury, która doznała urazu podczas zabawy z innymi dziećmi. W lipcu obudził się Janek - ofiara wypadku komunikacyjnego, w kwietniu Weronika, która zapadła w śpiączkę po wypadku w gospodarstwie rolnym, w styczniu wybudził się Szymon - ofiara wypadku komunikacyjnego.

  W sumie w 4-letniej historii placówki udało się wybudzić ze śpiączki 37 dzieci. 

  Klinika Budzik została uruchomiona w lipcu 2013 roku jako pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Dysponuje 15 łóżkami, z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej. Jest połączona łącznikiem z oddziałem Rehabilitacji Pediatrycznej w CZD w Warszawie.

  Do przyjęcia do kliniki kwalifikowane są dzieci po urazie, w konsekwencji którego doszło do ciężkiego niedotlenienia mózgu, z syndromem apalicznym (z wyłączeniem urazów okołoporodowych, chorób metabolicznych genetycznie uwarunkowanych).

  Przyjmowane są dzieci przebywające w śpiączce nie dłużej niż 12 miesięcy od urazu lub 6 miesięcy, jeśli śpiączka wystąpiła z przyczyn nieurazowych. Leczenie w Klinice trwa do 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia o kolejne trzy miesiące.   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół