• facebook
 • rss
 • Mercedesy dla Caritas

  Tomasz Gołąb Tomasz Gołąb

  dodane 21.11.2017 12:55

  Siedem dostawczych samochodów chłodni do przewożenia żywności dla programu Spiżarnia Caritas przekazali przedstawiciele portugalskiej Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci dyskontów Biedronka.

  Caritas Archidiecezji Gdańskiej i Warmińskiej oraz Caritas Diecezji Ełckiej, Warszawsko-Praskiej, Gliwickiej, Sosnowieckiej i Kaliskiej odebrały w siedzibie Caritas samochody dostawcze, które będą służyć do przewożenia żywności.

  Pięć aut zostało sfinansowanych z funduszy uzyskanych ze sprzedaży maskotek w dniach 1-3 września br. W całej Polsce zebrano wówczas 714 tys. zł. Dodatkowo sieć ufundowała kolejne dwa samochody. Wyposażone w chłodnie auta posłużą do przewożenia żywności z placówek handlowych do podopiecznych Caritas.

  - Miesięcznie przekazujemy Caritas pełnowartościową żywność o wartości pół miliona złotych. Są to głównie: ryby, mięso, nabiał, produkty garmażeryjne, pieczywo, warzywa i owoce - mówi Anetta Jaworska-Rutkowska z Jeronimo Martins Polska.

  Samochody marki Mercedes Sprinter trafią do siedmiu Caritas diecezjalnych w Polsce, które aktywnie włączyły się w akcję „Spiżarnia Caritas" - ogólnopolski program odbioru i dystrybucji pełnowartościowej żywności wycofanej ze sprzedaży.

  W jego ramach Caritas odbiera żywność o krótkim terminie przydatności do spożycia z placówek handlowych, w tym ze sklepów Biedronka. Auta będą służyły działaniom charytatywnym w zakresie pomocy żywnościowej na terenie siedmiu diecezji.

  - Wydajemy codziennie 700 posiłków dla osób bezdomnych i ubogich, a to tylko jedno z wielu naszych działań, w których pomagać nam będzie ten hojny dar - mówi ks. Kamil Chojnacki z Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

  Biedronka współpracuje z Caritas w Polsce już od 2006 r. Oprócz partnerstwa przy programie „Spiżarnia Caritas" sieć uczestniczy również w zbiórkach żywności organizowanych przez diecezjalne Caritas pod hasłem "Tak, pomagam!". Od 2006 r. zebrano w ich ramach w sumie ponad 4 tys. ton artykułów spożywczych. Sieć sklepów włącza się także w zbiórki przyborów szkolnych przed rozpoczęciem roku szkolnego czy chemii gospodarczej dla osób objętych wsparciem po klęskach żywiołowych, paczki i upominki dla osób samotnych i chorych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół