• facebook
 • rss
 • Prosisz nas o chwilę dla Boga...

  Joanna Jureczko-Wilk Joanna Jureczko-Wilk

  dodane 26.11.2017 09:48

  Tłumy parafian witały jasnogórską ikonę, która do Celestynowa przybyła w dniu bierzmowania młodzieży.

  Pięćdziesięcioro młodych parafian z Celestynowa przyjęło sakrament bierzmowania z rąk bp. Kazimierza Romaniuka. Otrzymali go wieczorem 25 listopada, kiedy do kościoła Wniebowzięcia NMP przybyła, peregrynująca po diecezji warszawsko-praskiej, kopia cudownej ikony z Jasnej Góry.

  Przed świątynią czekali na nią odmawiając różaniec, parafianie, siostry benedyktynki misjonarki, kilkunastu kapłanów z dekanatu Otwock-Kresy oraz biskup-senior. Ikonę, która samochodem-kaplicą przyjechała z parafii Matki Bożej Anielskiej w Starej Wsi, biskup i proboszcz ks. Mirosław Wasiak powitali pocałunkiem. Proboszcz otrzymał też peregrynujący wraz z obrazem Ewangeliarz. W świątyni Matkę Bożą powitał szpaler kandydatów do bierzmowania.

  GALERIA ZDJĘĆ Z CELESTYNOWA - TUTAJ.

  - Przyszłaś do nas  w szczególnym dniu wigilii święta, w którym cały Kościół oddaje chwałę Twojemu Synowi jako królowi Wszechświata. Bądź pozdrowiona Maryjo, Królowo Polski. Król i Królowa spotykają się w naszej rodzinie parafialnej. To dla nas zaszczyt i zobowiązanie - mówił wzruszony proboszcz, klęcząc przed cudownym wizerunkiem.

    Ikonę witały rodziny, dzieci i młodzież
  Joanna Jureczko-Wilk / Foto Gość
  Zawierzył Maryi wszystkich parafian, rodziny, wspólnoty oraz tych, "których nie rozumiemy", którzy jeszcze są daleko od Boga.

   - Błagamy Cię tylko o jedną rzecz, aby nasze serca usłyszały Twoje pozdrowienie. Z Chrystusem przynosisz nam Boże błogosławieństwo, łaskę Jego bliskości, pokój i radość. Prosisz tylko o mały dar - o chwilę czasu dla Boga - dodał proboszcz.

  W homilii, skierowanej do kandydatów do bierzmowania, bp Kazimierz Romaniuk przypomniał, że siedem darów Ducha Świętego, które otrzymuje się przyjmując ten sakrament, ma uzdolnić do odważnego, apostolskiego głoszenia Ewangelii i bycia świadkiem Jezusa.

  - Duchowo umocnieni macie się stać apostołami Jezusa Chrystusa. Macie poprowadzić dalej dzieło, zapoczątkowane przed dwunastu uczniów - mówił do młodzieży biskup senior. - Troszczcie się nie tylko o własne uświęcenie, ale także o to, żeby wszyscy wokół was skorzystali z owoców zbawczego dzieła Chrystusa. Wśród darów Ducha Świętego, otrzymacie też dar męstwa po to, by stać obrońcami naszego Zbawiciela i Jego świętego krzyża, który także w naszej ojczyźnie - powiedzmy to ze skruchą - nie zawsze doznaje należnej czci. 

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół