• facebook
 • rss
 • Noworoczne "stop"

  Agata Ślusarczyk Agata Ślusarczyk

  dodane 02.01.2018 16:20

  Potrzebujesz zatrzymać się w nowym roku? 13 stycznia w Domu św. Faustyny w Ostrówku odbędzie się kolejne "Zanurzenie w Słowo". Hasłem przewodnim noworocznego spotkania ze słowem Bożym będą słowa: "Dlaczego On je z grzesznikami?”.

  Całosobotnie spotkania z Bogiem w Jego żywym Słowie - "Zanurzenie w Słowo” - odbywają się w Ostrówku w Domu św. Faustyny co dwa miesiące od trzech lat. Spotkania organizują siostry ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, które opiekują się miejscem, gdzie przed laty pracowała Helena Kowalska.

  - Myśląc o Domu św. Faustyny i jego misji, mam takie przeczucie, że to jest miejsce, w którym można odkryć Miłość Boga. To właśnie będąc w Ostrówku, Helena Kowalska zapisała w"Dzienniczku" słowa: "Poznałam, jak bardzo mnie Bóg miłuje” - wyjaśnia s. Weronika.

  W "Zanurzeniu w Słowo” uczestniczy prawie 40 osób z Ostrówka, Warszawy i okolic. - Cieszę się, że udało się wybudować większy dom, w którym możemy pomieścić jeszcze więcej osób - mówi s. Weronika.

  Krzysztof Kudera w spotkaniach w Ostrówku uczestniczy prawie od samego początku. - Mam wiele codziennych spraw do rozwikłania, rodzinnych, zawodowych. Przyjeżdżam tu, żeby znaleźć u Boga wskazówki. To miejsce jest dla każdego, nie tylko dla "wtajemniczonych” katolików - mówi.

  Spotkanie ze słowem Bożym odbywa się w ciszy. - Ważne, żeby podczas czytania słowa Bożego wejść w dialog z Jezusem, stawiać Mu pytania i słuchać. Pomocna jest droga lectio divina, z której korzystamy - wyjaśnia s. Weronika.


  Więcej informacji o "Zanurzeniach w Słowo” i zapisach na stronie: www.domfaustyny.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół