Nowy numer 44/2020 Archiwum

Obudź się Polsko - w obronie TV Trwam

Wielki marsz w obronie wolności słowa i godności człowieka rozpocznie się na pl. Trzech Krzyży, a zakończy na pl. Zamkowym

Manifestacja w obronie wolnych mediów   Manifestacja w obronie wolnych mediów
Marsz "Obudź się Polsko" może zgromadzić nawet 100 tysięcy osób
Tomasz Gołąb/GN
Marsz w Warszawie rozpocznie się o godz.11.30 koncertem patriotycznym na placu Trzech Krzyży. Godzinę później odbędzie się wspólna modlitwa różańcowa. Następnie o godz.13 rozpocznie się Msza Św., a po niej przemarsz ulicami Warszawy w kierunku pl. Zamkowego. Po przemówieniach, marsz się rozwiąże.

Ewa Stankiewicz, przewodnicząca Stowarzyszenia "Solidarni 2010",  zapowiada przed marszem pikietę na pl. Powstańców Warszawy przed budynkiem TVP, aby "wymusić na dziennikarzach telewizji publicznej rzetelną relację z marszu".

- Zapraszamy jeszcze raz do modlitewnego szturmu "Obudź się Polsko". Obudź się Polsko do miłości społecznej i do życia w prawdzie. Możemy bardzo śmiało powiedzieć i trzeba głośno mówić: Polsko giniesz, siostro i bracie nie śpij, obudź się i obudź innych do myślenia o przyszłości, o drugim człowieku, o Ojczyźnie, o milionach bezrobotnych młodych i starszych, o nieleczonych - zachęca o. Tadeusz Rydzyk. I tłumaczy: - Obudź się i zobacz, że dyskryminuje się katolików, nie dając im przestrzeni medialnej, zagarniając ją tylko dla mediów liberalno-lewicowych, proreżimowych. W ten sposób zamyka się przestrzeń wolności słowa. Od nas zależy, czy będziemy wolni. Wolności nie wystarczy zdobyć raz, trzeba ją ciągle zdobywać - dodaje dyrektor Radia Maryja.

Swój udział w marszu "Obudź się Polsko" zapowiedzieli m.in. członkowie NSZZ "Solidarność".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama