Nowy numer 42/2019 Archiwum

Obudź się Polsko - w obronie TV Trwam

Wielki marsz w obronie wolności słowa i godności człowieka rozpocznie się na pl. Trzech Krzyży, a zakończy na pl. Zamkowym

Manifestacja w obronie wolnych mediów   Manifestacja w obronie wolnych mediów
Marsz "Obudź się Polsko" może zgromadzić nawet 100 tysięcy osób
Tomasz Gołąb/GN
Marsz w Warszawie rozpocznie się o godz.11.30 koncertem patriotycznym na placu Trzech Krzyży. Godzinę później odbędzie się wspólna modlitwa różańcowa. Następnie o godz.13 rozpocznie się Msza Św., a po niej przemarsz ulicami Warszawy w kierunku pl. Zamkowego. Po przemówieniach, marsz się rozwiąże.

Ewa Stankiewicz, przewodnicząca Stowarzyszenia "Solidarni 2010",  zapowiada przed marszem pikietę na pl. Powstańców Warszawy przed budynkiem TVP, aby "wymusić na dziennikarzach telewizji publicznej rzetelną relację z marszu".

- Zapraszamy jeszcze raz do modlitewnego szturmu "Obudź się Polsko". Obudź się Polsko do miłości społecznej i do życia w prawdzie. Możemy bardzo śmiało powiedzieć i trzeba głośno mówić: Polsko giniesz, siostro i bracie nie śpij, obudź się i obudź innych do myślenia o przyszłości, o drugim człowieku, o Ojczyźnie, o milionach bezrobotnych młodych i starszych, o nieleczonych - zachęca o. Tadeusz Rydzyk. I tłumaczy: - Obudź się i zobacz, że dyskryminuje się katolików, nie dając im przestrzeni medialnej, zagarniając ją tylko dla mediów liberalno-lewicowych, proreżimowych. W ten sposób zamyka się przestrzeń wolności słowa. Od nas zależy, czy będziemy wolni. Wolności nie wystarczy zdobyć raz, trzeba ją ciągle zdobywać - dodaje dyrektor Radia Maryja.

Swój udział w marszu "Obudź się Polsko" zapowiedzieli m.in. członkowie NSZZ "Solidarność".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL