Nowy numer 33/2019 Archiwum

Różańcem w kryzys

Marsz pokutny przeszedł z katedry praskiej do katedry św. Jana na Starym Mieście.

Z różańcem przez Warszawę   Z różańcem przez Warszawę
Marsz odbył się w godzinach wieczornych, w wigilię święta Matki Bożej Różańcowej
Marcin Wójcik/GN
Najpierw odbyła się uroczysta Eucharystia w katedrze św. Floriana na Pradze, którą uświetniła obecność chórów z Polski, Węgier i Ukrainy. Po niej przed katedrą ustawił się marsz i w eskorcie policji wyszedł na aleję Solidarności. Na czele niesiono obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. W drodze odmawiany był Różaniec w języku polskim i węgierskim. Celem marszu była katedra św. Jana na Starym Mieście i znajdujące się tam groby prymasów Polski.

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zainicjowana została w czerwcu 2011 roku w Teresinie. Obecnie skupia już ponad 75 tys. uczestników w całej Polsce, w tym 12 biskupów. Codziennej modlitwie różańcowej towarzyszą Msze święte za ojczyznę, sprawowane raz w miesiącu w kilkudziesięciu miejscowościach.

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę nie jest polskim pomysłem. W 2006 roku  rozpoczęli ją Węgrzy, najpierw w Budapeszcie. W przeciwieństwie do krucjaty węgierskiej, polski ruch modlitwy zaczął rozwijać się oddolnie, od świeckich. Dopiero później wsparli go hierarchowie.

Krucjata jest odpowiedzią katolików na kryzys gospodarczy w Polsce, ale także na kryzys edukacji, demoralizację i ogłupianie społeczeństwa, rosnącą liczbę rozwodów, niż demograficzny i niewydolność administracji państwowej. To modlitwa z troski o ojczysty kraj.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL