Nowy numer 3/2021 Archiwum

Niecodziennik trafił w ręce warszawiaków

Rok Wiary i XII Dzień Papieski – o tych wydarzeniach mieszkańcy stolicy mogli przeczytać w bezpłatnej gazecie Niecodziennik.

Wydawana przez katolicką fundację „Za-wartość” gazeta po raz czwarty trafiła w ręce warszawiaków. Okazją do wydania kolejnego numeru był rozpoczynający się dziś Rok Wiary.

- Chcieliśmy w ten sposób poinformować mieszkańców stolicy o tym wydarzeniu i zachęcić do głębszego przeżywania swojej wiary. Nie przez pryzmat religijnych obrzędów, ale osobistej relacji z Bogiem – wyjaśnia Zbigniew Kaliszuk, redaktor naczelny Niecodziennika.

Dlatego o bliskim doświadczeniu Boga na łamach gazety opowiadają znane osoby m.in. Robert „Litza” Friedrich, założyciel zespołu Arka Noego oraz Tomasz Zubilewicz, prezenter pogody w TVN.

W numerze można znaleźć także zachętę do pogłębiania swojej religijności, korzystając np. z „Poradnika małego grzesznika” – rachunku sumienia dotykającego współczesnych problemów, jak na przykład wspieranie WOŚP czy słuchanie muzyki metalowej lub oferty stołecznych wspólnot, których listę publikuje gazeta.

Oprócz Roku Wiary, gazeta podejmuje także temat XII Dnia Papieskiego, który będziemy obchodzić 14 października. Można w niej znaleźć szczegółowy program uroczystości, informacje na temat Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz dowiedzieć się, kim dla lidera grupy Pectus (jednej z muzycznych gwiazd XII Dnia Papieskiego) czy Roberta „Litzy” Friedricha, był Jan Paweł II.

- Gdyby nie nauczanie Ojca Świętego, nie miałbym odwagi otworzyć się na życie. Pięcioro moich dzieci to owoc jego słów – mówi w wywiadzie „Litza”, ojciec siedmiorga pociech.

W kolportaż 100 tys. egzemplarzy gazety zaangażowani są członkowie stołecznych wspólnot. W godzinach szczytu rozdają ją głównie przy wejściu do metra.

- Jeżeli mogę pomóc, robię to. Rozdawanie gazety nie jest niczym trudnym. Bóg zrobi resztę – mówi Tomasz Zieleniewski, który w okolicy Dworca Centralnego wręczał przechodniom Niecodziennik.

Wydawca na łamach gazet po raz pierwszy zachęca czytelników do wspólnych spotkań. Gościem pierwszego „Jak odnaleźć siebie we współczesnym świecie” będzie Konrad Milewski – charyzmatyczny biznesmen, autor książki „Niebo na Ziemi”.

Spotkanie odbędzie się 18 października o 19.30 w sali Centrum Myśli Jana Pawła II przy ul. Foksal 11.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama