Nowy numer 7/2019 Archiwum

Ekshumacja prezydenta Kaczorowskiego

22 października odbyła się ekshumacja prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. Prokuratura zapowiada już następne.

W poniedziałek odbyły się dwie ekshumacje: prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego oraz drugiej ofiary, której tożsamości nie ujawniono. Prokuratura zarządziła ekshumację Ryszarda Kaczorowskiego, ponieważ śledczy po analizie dokumentacji medycznej doszli do wniosku, że w jego przypadku mogło dojść do pomyłki i zamiany ciał. Prezydent jest pochowany w Panteonie Wielkich Polaków w wilanowskiej Świątyni Opatrzności Bożej. Jego ciało ma zostać stamtąd przewiezione na szczegółowe badania najpierw do Krakowa, a potem do Wrocławia, gdzie specjaliści przeprowadzą sekcję zwłok. Śledczy zapowiadali, że do końca roku planują ekshumacje ciał dwóch par ofiar katastrofy smoleńskiej. Według informacji RMF FM, kolejne dwie osoby, wśród których jest jeden wojskowy, mają zostać ekshumowane za kilkanaście dni.

Do tej pory dokonano ponownych sekcji zwłok: polityków Zbigniewa Wassermanna i Przemysława Gosiewskiego, byłego szefa IPN Janusza Kurtyki oraz działaczki Solidarności Anny Walentynowicz i Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej. Po ekshumacji okazało się, że ciała dwóch kobiet zostały zamienione.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL