Nowy numer 7/2019 Archiwum

Niebezpieczne ulice Warszawy

W ubiegłym roku prawie dwukrotnie wzrosła liczba śmiertelnych ofiar wypadków samochodowych. Najczęściej giną piesi, i to na pasach

Ulice Warszawy są coraz niebezpieczniejsze. Wprawdzie ogólna liczba wypadków drogowych zmniejszyła się, ale znacznie wzrosła liczba rannych i zabitych. W 2011 r. na warszawskich drogach śmierć poniosło 90 osób, podczas gdy rok wcześniej 57 - wynika z raportu o stanie bezpieczeństwa drogowego w stolicy. Najniebezpieczniejsze skrzyżowania to: al. Solidarności z al. Jana Pawła II, ul. Kasprzaka z al. Prymasa Tysiąclecia, al. Niepodległości z ul. Batorego i Al. Jerozolimskich z ul. Ryżową. Niestety, najwięcej wypadków zdarza się na przejściach dla pieszych. Winni są prawie zawsze kierowcy, którzy nie ustępują pierwszeństwa. W 2011 r. doszło 490 wypadków, w których kierowcy najeżdżali na pieszych. Śmierć poniosło 51 osób (22 na miejscu, 29 zmarło w ciągu 30 dni od wypadku), ranne zostały 462 osoby. Najwięcej wypadków miało miejsce w czerwcu, wrześniu i grudniu (ponad 100), najbezpieczniejsze były natomiast styczeń i listopad (70 i 71 wypadków). Ogółem w 2011 r. na ulicach stolicy doszło do 1056 wypadków (rok wcześniej - 1074). Ranne zostały 1233 osoby (wzrost o 18). Natomiast liczba ofiar śmiertelnych wzrosła z 57 do 90.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL