Nowy numer 41/2019 Archiwum

Piękna zima tej jesieni

Padało prawie całą sobotę, przykrywając miasto białą pierzynką świeżego puchu. 1 listopada zapowiada się jednak powrót jesieni.

170 pługosolarek wyjechało w miasto od południa. Wcześniej posypywały ulice o większym nachyleniu, wiadukty i mosty. Przez całą sobotę w Warszawie padał śnieg, chwilami dość obficie, sprawiając frajdę dzieciom spragnionym białego puchu. Z powodu śnieżycy odwołano gonitwy na torze na Służewcu.

Zarząd Oczyszczania Miasta przygotowany jest do zimy od połowy października. W gotowości, o każdej porze dnia i nocy, aż do 14 kwietnia 2013 r. przygotowanych jest 170 posypywarek. W sezonie zimowym 2012/13 do likwidacji śliskości zimowej nadal stosowane będą środki przewidziane rozporządzeniem Ministra Środowiska, czyli chlorek sodu zwilżany w trakcie posypywania solanką, mieszanka chlorku sodu z chlorkiem wapnia przy temperaturach niższych niż -5 st. C oraz na drogach nieutwardzonych i nieposiadających odwodnienia - kruszywo. Zarząd Oczyszczania Miasta zleca oczyszczanie ok. 40 proc. stołecznych dróg. To ulice o kategorii dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych oraz te gminne, po których kursują autobusy komunikacji miejskiej. Oprócz ZOM przejezdnością stołecznych ulic zajmują się też urzędy 18 dzielnic, które zlecają oczyszczanie pozostałych dróg o kategorii gminnej oraz zarządcy i administracje w odniesieniu do dróg wewnętrznych i uliczek na terenie osiedli.

Na czwartek, 1 listopada synoptycy prognozują temperaturę ok. 7 stopni i słoneczną pogodę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL