Korzystając z wirtualnej mapy wyposażonej w wyszukiwarkę miejsc pochówku, odnaleźć można prawie 18 tys. nagrobków.
Od kilku lat realizowany jest projekt „Gromadzenie danych dotyczących pomników nagrobnych występujących na terenie wpisanego do rejestru zabytków cmentarza Stare Powązki”. Powstał on z inicjatywy Urzędu Miasta st. Warszawa, a partnerem projektu jest archidiecezja warszawska, zatrudniająca osoby wykonujące prace inwentaryzacyjne. W projekt zaangażowani byli także Urząd Pracy oraz Stołeczne Centrum Osób Niepełnosprawnych.
Dotychczas zinwentaryzowano 180 kwater, co stanowi ponad jedną trzecią obszaru cmentarza. Opracowany materiał jest na bieżąco przekazywany do Biura Geodezji i Katastru, a tam wprowadzany na mapę cmentarza, umieszczoną w serwisie www.mapa.um.warszawa.pl. Korzystając z mapy wyposażonej w wyszukiwarkę miejsc pochówku, odnaleźć można prawie 18 tys. nagrobków, dla których opracowano kartę z informacjami o budowie grobu, stanie jego zachowania, występujących na nim inskrypcji wraz ze zdjęciem.
W październiku tego roku projekt rozszerzony został o informacje dotyczące kolejnej nekropolii – cmentarza ewangelicko-augsburskiego, znajdującego się przy ul. Młynarskiej. Inwentaryzacji tego terenu podjęli się nauczyciele i uczniowie z Gimnazjum nr 47 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.