Nowy numer 45/2019 Archiwum

Wielkie liczenie

Korzystając z wirtualnej mapy wyposażonej w wyszukiwarkę miejsc pochówku, odnaleźć można prawie 18 tys. nagrobków.

Od kilku lat realizowany jest projekt „Gromadzenie danych dotyczących pomników nagrobnych występujących na terenie wpisanego do rejestru zabytków cmentarza Stare Powązki”. Powstał on z inicjatywy Urzędu Miasta st. Warszawa, a partnerem projektu jest archidiecezja warszawska, zatrudniająca osoby wykonujące prace inwentaryzacyjne. W projekt zaangażowani byli także Urząd Pracy oraz Stołeczne Centrum Osób Niepełnosprawnych.

Dotychczas zinwentaryzowano 180 kwater, co stanowi ponad jedną trzecią obszaru cmentarza. Opracowany materiał jest na bieżąco przekazywany do Biura Geodezji i Katastru, a tam wprowadzany na mapę cmentarza, umieszczoną w serwisie www.mapa.um.warszawa.pl. Korzystając z mapy wyposażonej w wyszukiwarkę miejsc pochówku, odnaleźć można prawie 18 tys. nagrobków, dla których opracowano kartę z informacjami o budowie grobu, stanie jego zachowania, występujących na nim inskrypcji wraz ze zdjęciem.

W październiku tego roku projekt rozszerzony został o informacje dotyczące kolejnej nekropolii – cmentarza ewangelicko-augsburskiego, znajdującego się przy ul. Młynarskiej. Inwentaryzacji tego terenu podjęli się nauczyciele i uczniowie z Gimnazjum nr 47 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama