Nowy numer 44/2020 Archiwum

Rarytasy z IPN-owskiej półki

Kilkaset historycznych książek, albumów, czasopism, gier, komiksów edukacyjnych i nowości. 9-10 listopada, z okazji Święta Niepodległości, IPN organizuje III kiermasz swoich wydawnictw.

W Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki z godziny na godzinę robiło się tłoczniej. Wielu warszawiaków przyjechało tu specjalnie, by upolować historyczną perełkę i to w atrakcyjnej cenie.

Na III kiermaszu wydawnictw Instytutu Pamięci Narodowej woluminy prezentuje dziewięć oddziałów IPN. Łącznie na miłośników historii czeka kilkaset tytułów: książek, albumów, czasopism, gier, komiksów edukacyjnych i nowości.

Wśród nich „chodliwe” pozycje tj. „Mój słownik PRL-u” Marka Nowakowskiego z rysunkami Andrzeja Krauzego, „Uciekinierzy z PRL-u” Moniki Bortlik-Dźwierzyńskiej i Marcina Niedurnego o śmiałkach, którzy uciekając przed komuną przepływali Bałtyk kajakiem czy pontonem czy gra „Kolejka” pokazująca realia życia w PRL-u w sześciu wersjach językowych.

Wśród woluminów można także znaleźć pozycje dotyczące Kościoła np. „Aparat represji wobec ks. Jerzego Popiełuszko”, "Pielgrzymki Jana Pawła II do Krakowa w oczach SB" Rafała Łatki czy „Śmierci się z nas nikt nie boi - listy kapłanów archidiecezji wileńskiej z ZSRR”  ks. Adama Szota i Waldemara F. Wilczewskiego.

A także nowość np.  „Taniec na linie, nad przepaścią - organizacja Polska na wychodźstwie i jej łączność z krajem w latach 1945–1955” Jana Żaryna czy album o gen. Leopoldzie Okulickim Janusza Kurtyki i Jacka Pawłowicza.

Publikacje Instytutu mają atrakcyjne ceny. – Sprzedajemy jej bez księgarskiej marży. Dodatkowo część wydawnictw jest przeceniona. Niektóre książki można kupić od 2 zł – mówi sprzedawca z IPN.

Kiermasz historycznych książek odbywa się 9-10 listopada na parterze Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w godz. 10-19.

Zobacz miejsce na mapie:


Wyświetl większą mapę

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama