Nowy numer 41/2019 Archiwum

Bezpieczniejszy, czy nie?

Sam nie wiem, czy zatrzymanie szaleńca z Krakowa mnie uspokaja. Boję się, że nie.

Ci, którzy wybrali się na marsz w Święto Niepodległości razem z prezydentem Bronisławem Komorowskim, zaskoczeni mogli być liczbą zmobilizowanych tego dnia służb, zwłaszcza Biura Ochrony Rządu, które ochraniały głowę państwa. Wygrodzenia na pl. Piłsudskiego, które zmuszały warszawiaków poruszających się wokół Grobu Nieznanego Żołnierza i pomnika marszałka Piłsudskiego do nadrabiania drogi, ściśle odgradzały prezydenta od zwykłych ludzi. Funkcjonariusze BOR gotowi byli w każdym momencie do rozłożenia nad Bronisławem Komorowskim czarnych parasoli, w pobliżu widać było również agentów z charakterystycznymi walizkami, które miały chronić przed zdalną detonacją. Nerwowości służb doświadczyli zarówno dziennikarze, szczegółowo przeszukiwani pod każdym z pomników, przy których zatrzymywał się prezydent, jak i ci, którzy stali zbyt blisko krawężnika przy Krakowskim Przedmieściu, czy Nowym Świecie.

Wprawdzie Bronisław Komorowski szerokim gestem zapraszał oglądających defiladę rekonstruktorów do włączenia się do marszu, ale jednocześnie BOR dość skrupulatnie patrzył na ręce tym, którzy chcieli się z prezydentem przywitać. A ich wzrok nieustannie lustrował tłum, okoliczne balkony i dachy, w poszukiwaniu… No właśnie. 11 listopada wyglądało to na jakąś szczególną obsesję, albo co najmniej nadwrażliwość służb. Ale zagadka rozwiązała się dziś. Cztery tony materiałów wybuchowych, które chciał zdetonować w Warszawie krakowski naukowiec, mogłyby zabić nie tylko prezydenta i otoczenie - czyli kilka tysięcy osób z marszałkami parlamentu na czele - ale zniszczyć poważnie także sporą część miasta.

Tylko nie wiem, czy po ujawnieniu, że potencjalnego szaleńca udało się zatrzymać, czuję się bezpieczniejszy, czy nie?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL